СБУ Вінницької області затримала адвоката: у чому підозрюють?

By , in Скандали Вінниці on . Tagged width:

Завдяки спільній операції співробітників прокуратури, СБУ і слідчих ГУНП у Вінницькій області, 7 листопада було затримано адвокатку. Незважаючи на наявність певних фінансових відносин із клієнтом, жінці намагаються інкримінувати отримання неправомірної вигоди від нього. Цікавим у цій ситуації є і привід. Виявляється, жінка мала передати ці кошти до суду, аби на користь позивача вирішити питання про свердловину у Гайсині.

За офіційними даними пресслужби прокуратури Вінницької області, слідчі отримали достатньо матеріалів про одержання адвокатом неправомірної вигоди у сумі 30 тисяч гривень. Ці кошти вона «отримала для подальшої передачі їх уповноваженій особі для задоволення вимог позивача при розгляді цивільної справи про встановлення права на самочинну артезіанську свердловину в межах м. Гайсин».

На сьогоднішній день, адвоката затримано у порядку ст. 208 КПК України. Прокуратура Вінницької області готує письмове повідомлення про підозру та відповідне клопотання про обрання запобіжного заходу затриманій особі. Але у данній справі з’явились ще інші версії. Наприклад: якщо позивач звернувся до суду, аби на свою користь вирішити питання. Й цьому йому допомагає адвокат. Припустимо, що вона пояснила «як працює система».

Читайте також: Як справляються із парламентською роботою двоє нардепів із Вінниці

Потрібно певним відсотком від вартості об’єкту «віддячити» того, хто приймає рішення. Тому сторона захисту назвала суму. Якщо клієнт погодився фактично на підкуп, то і сам порушив закон. Якщо адвокат мала на меті передати гроші, наприклад, судді, то вона автоматично стала співучасницею злочину з дачею хабара. Але вона ці кошти нікому не заносила. Тож таким чином жінку важко підозрювати в отриманні хабара.

Вона не є посадовою особою та працює за договором із клієнтом. Можливо цією сумою він з нею розраховувався за послуги із захисту. Зазвичай з часом такі «справи» перекваліфіковують на шахрайство. Для цього слідство ще має довести дану версію. Наразі розслідування продовжується.

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!