Несистемний Скальський. Чого бракує Голові ОДА Вінниччини?

By , in Uncategorized on . Tagged width:

Може здатися, що новий очільник Вінниччини Владислав Скальський в довготривалому відрядженні. Причина таких затяжних турне по Вінниччині, яка лунає і від самих журналістів і від нього – новий політик таким чином знайомиться із ввіреною йому областю. Можливо. Але, якщо придивитися до поїздок ретельніше, закрадеться безліч питань до цих поїздок, які і наштовхують на думку про відсутність стратегії на посаді Голови, аніж на необхідність оглядин області для роботи. 

До прикладу, перша робоча поїздка на посаді очільника ОДА в Калинівку. Скальський зробив головне, як зміг, пояснив мету такого рандеву туди. 

“Для мене було важливо переконатися, чи області нічого не загрожує. Переконався. Наші військові провели добру роботу. Можна спати спокійно”, – пише очільник у своєму Фейсбук. 

А то ми, вибачте, усі не могли заснути саме через те, що не знали, як же ж там справи в Калинівці… Ніхто, схоже, не розповів Голові Вінниччини, що потрібно їхати не до військових, а до людей. Змістити акценти. Якщо пан Скальський не знає або йому не доповіли, деякі калинівчани досі не отримали жодної фінансової підтримки від держави. Принаймні рік тому було саме так, ніхто не завітав до їхніх осель, щоб подивится, як же минули ремонтні роботи і, зрештою, як сплять вони. Чи чуттєвий сон у Скальського нікого не турбує.  Тому, обгрунтування візиту в Калинівку, як до місця де вибухи лунали майже ріктому, виглядає дивним, а насправді навіть смішним.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Які шанси стати вдруге мером у Моргунова і яка йому альтернатива у Вінниці

Якщо ж ще й подивитися відео, стає зрозуміло, що очільник Вінниччини, маючи досвід перебування біля мера Вінниці, навчився добре копіювати такі виїзди. Десь на камеру рукою показати перед обличчям військових, десь серйозний вигляд зробити, але все одно це все схоже на якусь невдалу спробу копіювання. Моргунову вдається виглядати природнім на таких виїздних оглядинах, бо він переймається кожним об’єктом. Якщо бодай щось не сподобається вінниччанам – каміння гніву полетять не в підрядника, який за це все відповідає, а в мера. Тому йому, як нікому іншому, слід бути уважним в таких об’їздах. І коли він ставить гостре запитання – це звучить не для камер чи преси. 

Після Калинівки Скальський повертається у Вінницю зробити щеплення. Звичайно, без камери не зможе.

Журналіст: Чи пече вона?
Скальський: Я очікував, що трохи буде пекти. Але взагалі ні.

А далі по хронології: береться об’єднувати зусилля за чесні закупівлі. Скаже, що його попередник Валерій Коровій не зміг побачити, що частина закупівель проведена якось дивно, ось пряма мова Скальського: 

“Тільки за 9 місяців цього року в області проведено майже 9,5 тисяч закупівель на більше 8 млрд грн. На жаль, частина з ознаками порушень”, – пише Владислав Скальський у своєму FB.

Потім проведе колегії, ставить завдання синхронізувати програми діяльності ОДА і РДА.

Хоча тим же часом проводить набір кандидатів на голів РДА, а значить розуміє, що до синхронізації ще далеко, доки немає своїх людей. Ще й не враховуючи те, що на носі тотальне скорочення від Зеленського цих же працівників РДА. Потім їде до Польщі.

Загалом, в цих усіх діях не прослідковується жодної тенденеції або ж системності. Хаотичний набір дій заради того, щоб щось робити. 

Мабуть варто все ж таки повернутися до команди Моргунова обличчям і об’єднувати зусилля для того, щоб приклад Вінниці можна було пошірювати на область. Щоб від Ямполя до Казятина бачили, як можуть змінюватися їхні міста і ставати кращими для життя. Чому соромитися того, що ви разом працювали або ж не озброїтися цим? Запровадити, можливо, ініціативу для невеличких міст, прикладом може стати вже втілений Бюджет громадських ініціатив у Вінниці. Ось, пишучи, ці рядки стає зрозуміло, мені, як виборцю, заважає ваш костюм. Хочеться бачити людину-дію, не образ офісного чиновника. Не ви мусите підбирати персонал, а Ваша команда, ви мусите тільки контролювати – а тим часом, доки в офісі працюють, у Голови ОДА є більш важливі заняття буи серед людей. В полі ледь не допомагати поратися із землею простим селянам. Тим паче, що на носі такий Закон, який потребує роз’яснення і допомоги простим людям, як їхні паї правильно оформити. Допомогти визначити, чи потрібно їх продавати і т.д. Народ, простий народ, дуже далео від усіляких LIFTIV і це демонструє статистка. Ніхто не буде активізмом займатися, коли потрібно бабусі допомогти з городом чи думати, як заробити грошей для дитини, яка пішла в перший клас.

Потрібно підійти системно і поставити для себе головне завдання – поширити досвід Вінниці на усю область. І може таким чином залишити в серцях тих людей добру згадку про Вінницю та її керівників. Адже посада Голови ОДА, в наших реаліях, може не те, що бути комусь віддана, а зникнути взагалі, а авторитет ніколи не віднімеш. Тому, можливо, не варто витрачати час на несистемні речі. Люди хочуть бачити зміну тут і зараз або ж, щоб їх розважали. На носі 100 днів, а крім щеплення нічого ще не зробили.

Володимир Панкратов

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!