З якою програмою йде на вибори Шарій. Аналіз

By , in Спецпроект on . Tagged width:

ОПОДАТКУВАННЯ

Теза 1: “Ми виступаємо за зниження податку на прибуток на 50%”

Експертна думка: За рахунок чого буде наповнюватися бюджет? Ми тепер через фанатиків Шарія залишимо мільйони людей без пенсій та допомог?

Теза 2: “Партія Шарія виступає за амністію капіталів. Кожен бажаючий зможе легалізувати свій дохід за 10%”.

Експертна думка: Тобто всі доходи, отримані злочинним шляхом, будуть «пробачені» та легалізовані за мінімальний відсоток від вкраденого? Так це тоді і Янукович, і Порошенко накрадені гроші легко перетворять у зароблені. А таких як вони купа. Це все для того щоб злодіїв і мародерів узаконити!

ПРИВАТИЗАЦІЯ

Теза 1: Ми виступаємо за продаж великих підприємств; Неліквідні підприємства, які приносять збитки і не функціонують роками, необхідно приватизувати, але максимальний відсоток – 49% акцій.

Експертна думка: Мало того що вони відкрито говорять про те, що продовжать дерибан і розпродаж державних підприємств, вони ще й хочуть неліквідні підприємства зберігати на балансі держави. Коли інвестор отримує дивіденди, але всю відповідальність несе країна, а збитки компенсує державний бюджет.

Теза 2: Ми збережемо державну монополію на: надра, землю, тютюн, алкоголь, транспорт, оборонну промисловість, газ, нафту, порти, злітно-посадочні смуги.

Експертна думка: Монополія на ресурси, на які зараз монополії немає? Тобто держава свідомо вб’є весь бізнес у цих сферах, щоб монополізувати їх? Подібна ініціатива призведе до того, що десятки тисяч людей втратять роботу.

АГРАРНИЙ СЕКТОР

Теза: Ми – за реформу ринку землі в цілому і проти цієї реформи зараз.

Експертна думка: Ніякої виразної позиції щодо ринку землі. «Ми за ринок землі, але проти ринку землі». Нічим не відрізняються від зелених, які почули розумне слово, але абсолютно не розуміють що воно означає.

СУДОВА ВЛАДА

Теза: Дотримання закону, невідворотність покарання, ефективне функціонування, гарантування незалежності судової гілки влади – наш пріоритет.

Експертна думка: І це говорить Шарій, який уникає закону та слідства в Україні з 2011 року. Який втік з країни, щоб уникнути кримінальної відповідальності. Він готовий реформувати і посилювати покарання лише коли буде при владі, щоб ці покарання не могли бути застосовані проти нього, але могли стати важелями тиску на опонентів.

ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА

Теза 1: Україна може співпрацювати з будь-якими військовими союзами, не приєднуючись до жодного з них.

Експертна думка: Шарій проти вступу України в НАТО, він готовий здати країну під Росію, аби збити проєвропейський вектор, якого дотримується держава з 2014 року.

Теза 2: Участь України в міжнародних організаціях і блоках, яким делегується частина функцій держави, може розглядатися виключно в аспекті економічної вигоди.

Експертна думка: Шарій хоче, щоб Україна далі набирала кредити без будь-яких прав, а не стала повноцінним членом міжнародних організацій та ЄС.

ЗБРОЯ

Теза: легалізувати зброю можна після того, як в Україні будуть заборонені незаконні військові формування та союзи, а також після того, як всі без винятку добровольці, ветерани, члени незаконних воєнізованих об’єднань здадуть зброю.

Експертна думка: Хоче заборонити волонтерські організації, які йому не до вподоби. Готовий наплювати на ветеранів АТО. Це не дивно для людини, яка підтримує російську агресію та ретранслює риторику Москви.

НАРКОТИКИ І ПРОСТИТУЦІЯ

Теза: Ми виступаємо проти легалізації легких наркотиків. Ми виступаємо проти легалізації проституції та за збереження християнських сімейних цінностей.

Експертна думка: Це означає, що Шарій свідомо хоче «сісти на потік» грошей з проституції та наркобізнесу, тому що вони нікуди не подінуться, якщо їх не легалізовувати, а будуть продовжувати існувати та приносити мільярдні доходи своїм «покровителям» в обхід бюджету. Шарій просто хоче очолити цей бізнес і не хоче, щоб частина грошей йшла до бюджету України.

НАЯВНІСТЬ ДВОХ І БІЛЬШЕ ГРОМАДЯНСТВ

Теза: «Партія Шарія» дозволяє наявність декількох громадянств з урахуванням повідомлення про це держави Україна.

Експертна думка: Шарій постійно дорікає Супрун та іншим за подвійне громадянство та кричить, що потрібно бути патріотами. Але готовий дозволити подвійне громадянство, як тільки це стане вигідно для нього. Просто жити в Україні Шарій точно не планує.

ОСВІТА

Теза: Ми не допустимо закриття шкіл і дошкільних закладів, а будемо сприяти збільшенню їх мережі. Ми пропонуємо збільшити кількість шкіл за рахунок приватного сектора, що розвантажить мережу державних шкіл.

Експертна думка: Іншими словами, державні школи будуть закриватися ще швидше, а на зміну їм прийдуть школи приватні. З захмарними цінами за навчання дітей. Освіта стане малодоступною, елітарною. Багатьом дітям заздалегідь готується доля рабів, тому що вони не зможуть отримати освіту. Зате «золота молодь» відразу отримає дорогу до «світлого майбутнього». Це посилить класову нерівність.

Програму проаналізував доктор політичних наук Микола Жук

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!