Які шанси стати вдруге мером у Моргунова і яка йому альтернатива у Вінниці

By , in Спецпроект on . Tagged width:

Чи зможе перемогти кандидат від Зеленського так само легко, як на парламентських виборах? Чи буде такий кандидат взагалі? Та чи є бодай найменший шанс у відомих опозиціонерів на виграш у чинного мера і чи сам він збирається балотуватися? На всі ці питання спробували відповісти наші журналісти.

Рейтинг Зеленського похитнувся майже на 10%. Черга секс-скандалів та політичних зізнань про недолугість однопартійців від зе-нардепа Миколи Тищенка. Масове скорочення чиновників. Кнопкодавство. Повернення комуніста Калетника. Проросійські агенти Лукаш, Портнов, Шарій, все частіше і довше майорять на блакитних екранах країни. Спроби притиснути ФОПів. Псевдо-проходження поліграфів. Цей список нових «перемог» можна продовжувати ще довго. І це все натворили новообрані нардепи за якихось 5 місяців. За такої тенденції місцеві вибори відбудуться по зовсім іншому сценарію. Якщо раніше електорат біг тільки за зеленим кольором і за кандидатом від Зе або ж новим обличчям, то на місцевих виборах буде бігти за старими, перевіреними, політиками.

Що ж хоче презентувати ЗЕ як перемогу?

По всій країні відбуваєть тотальне скорочення, як персоналу так і фінансування. Очевидно, що команда «технократів» за економічний здобуток хоче видати оптимізацію, якщо так можна назвати банальне недофінансування стратегічних об’єктів. У Вінниці так недорахувалася грошей лікарня та аеропорт. В інших містах України є свої стратегічні об’єкти, які залишился без обіцяних грошей. І коли настане День виборів або ж День звіту від нового прем’єра – українцям таки презентують зростання економіки, але не скажуть, що відбулося воно не за рахунок інвестицій, а за рахунок урізання грошей в медицині та інших галузях. Які згодом відчують на собі самі ж українці.

Отже, маючи таку висхідну точку координат для початку, можемо припустити, що ж відбудеться на місцевих виборах. Якщо нічого не змінить сама команда Зе.

Що чекати?

Петро Порошенко – збитий льотчик. Як би він не намагався створити проблеми команді мера про яке знімали розслідування столичні журналісти. Як би не намагався створити свою керовану опозицію у Вінниці із відомих активістів, типу, Давиденко, Хорт, Воловодюка, Гайди чи Малиновської (читати розслідування можна за цим посиланням) все ж таки Порошенку більше не довіряють. І, схоже, це вже не виправити. Адже найближче оточення вже в Лондоні, там кум Луценко, там власний банкір Гонтарєва, а його найближчі «васали», типу, Олега Гладковського (керівника коропрації Богдан – ред.) перебувають під слідством через корупцію в оборонній сфері. Та що там, навіть проти самого Порошнка працює ДБР.

Підтримка партії ЄС, як показали і вибори до парламенту, бажає кращого. Єдиний і реальний шанс у кого є виграти ці вибори – це команда Моргунова. За останні роки Моргунов, немов, дає зрозуміти, що він дистанціювався від екс-прем’єра Гройсмана. Або ж сам Гройсман, якщо завгодно, не заважає меру Моргунову вже який рік демонструвати містянам, що мер Моргунов і сам господарник та може керувати містом. Окрім цього, у Моргунова жодного, що називається, “зальоту”, яким могли б дорікати його опоненти. Ні корупційних скандалів, ні інших, які б могли вплинути на голос виборця. Окрім цього, сюди слід додати ще бонусну підтримку, яка є у будь-якої влади за замовчуванням – це люди, які завжди голосують за людей при владі. Люди, які бояться, що до влади прийдуть реформатори, люди, яким завжди комфортно при вже існуючих управлінцях.

Щодо нових обличч

Пророкують, що поборотися за крісло мера спробує і колишній виходець з лав партії Гройсмана – Кудлаєнко. Який, як кажуть, вже шукає фінансування у двох політичних гравців кримінального авторитета Продівуса, який вже показав, що він перебуває в опозиції до влади. І, власне, шукає гроші і у Кононенка, армійського друга Порошенка. Адже Кудлаєнко, нагадаємо, сам був у лавах колишнього БПП, а зараз це ЄС. А набрані голоси на позапарламентських виборах дали зрозуміти, що таки шанси можуть бути. Щоправда, мала впізнаваність та підтримка бандитів навряд зможуть викликати симпатії у електоральної більшості.

Ганна Давиденко чи Андрій Гижко – також радше смішать вінничан, ніж складають реальну конкуренцію, а тим паче, що керувати містом, вінничани не дозволять депутатці Давиденко, яка не має жодного досвіду в такій серйозній справі. Університет все ж таки не місто. Андрій Гижко, якщо наповнити сенсами, міг би скласти конкуренцію Моргунову. Але, погана впізнаваність, відсутність якихось реальних справ, під час виборів дадуть про себе знати у вигляді відсутності голосів. А ще й додати корупційні нотки, у нього знайшли незадеклрований будинок на 1 млн доларів, ось і виходить, що тільки віршики і доведеться складати.

Загалом, як бачимо, шанси якщо у когось і дійсно є великі – це у команди Моругнова, яка, якщо не підслизнеться на шляху до виборів, може продовжити своє керування містом. Але, це якщо вони і взагалі мають намір іти на місцеві вибори, а не піти на відпочинок. Тож як вирішать вінничани, побачимо уже найближчим часом, пророкують, що вибори на Україну чекають вже в квітні 2020 року.

Олег Тарковський

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!