ТОК-ШОУ на трьох. Як Продивус подарував своє шоу для кандидатів в мери і що з цього вийшло?

By , in Спецпроект on . Tagged width:

Аналіз ток-шоу з Петром Магою, який вихідними показали на “ТРК Вінниччина”.

На каналі, який належить кримінальному авторитету Володимиру Продивусу, з’явилося нове ток-шоу. Вінниця Дебати.

Зірковим ведучим став Петро Мага, який заробляє гроші на каналі Медведчука “112 канал”. Нове Вінницьке ток-шоу, прогнозовано, триватиме до виборів, можна сказати, підробітка для Петра, а для кандидатів змога  поливати брудом місцеву владу. Причому, після перегляду шоу, розумієш – конкретика не їхній коник – я за все хороше, проти всього поганого. Жодного прізвища чи фактажу не було озвучено гостями. Під час ефіру в екстазі злилися кандидат на посаду мера від “Слуги Народу” Сергій Борзов разом із кандидатом на посаду мера від  “ЄС” Сергієм Кудлаєнко, а довершував їхній потік негативу Сергій Смотрич – кандидат від ОПЗЖ в міську раду.

Марія Лісецька та Сергій Борзов

Представників міської ради не було. Представників інших партій також. Гості-кандидати, які, так чи інакше, але пов’язані різними домовленостями та дружніми стосунками з кримінальним авторитетом Володимиром Продивусом. Чи запрошували представників міської влади на програму, про це Петро Мага не обмовився. В якості опозиціонерки та незалежного гостя, якщо сильно напружитися, можна вважати Марію Лісецьку. Але, якби вона більше розповідала також і про “здобутки” присутніх, навряд би її покликали.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Представлена нова команда “Слуг народу”: знову актори та танцюристи” 

Якщо у телеканала “Віта” є своя програма “На часі” для просування інтересів міської ради, то тепер, у кандидатів з раніше непоєднуваних сил, з’явився і власний телеканал і власний Володимир – Продивус.

Варто зазначити, що під час цього шоу всі присутні забули про ідеологічні протиріччя, які і привели одних до влади, а інших посунули. Зникла ворожнеча між “ЄС” та “Слугами”, а ОПЗЖ, виявляється, не такі вже й погані, якщо говорять так як вигідно першим двом. Давня приказка: “ворог мого ворога – мій друг” працює. Враховуючи, що жоден з присутніх кандидатів не має навіть більше 5% підтримки серед вінничан, виникає запитання, чому покликали саме цих людей? За такою логікою в студії мали б сидіти представники партії “Свобода”, “Воля”, “Шарія”, “Наш край”, “Голос”… Але ні, підбір гостей наче не на ефір, а на День народження до власника каналу. Можливо в майбутніх ефірах з’являться представники інших партій, але прогнозуємо, що точно в усіх ефірах або в більшості мають бути саме Кудлаєнко та Борзов.

Тему ефіру Мага заявив таку: “Вінниця 2025”. Але після 10 хвилин ефіру вона раптово зміниться до кінця програми і стосуватиметься корупції. Щоправда, тема корупції вимагає конкретних прізвищ та документів, але кандидатам це не потрібно. “Якщо це правда”, “Я чув” – стають головними аргументами, якими вони жонглюють до кінця передачі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Вінницькі змови: про дружбу «нових обличч» та старого криміналітету

Примітно, що навіть за для балансу жоден із присутніх кандидатів чи сам ведучий не зазначив, що Вінниця перша в рейтингу прозорості, що всі корупційні справи, які виникали так і завершувалися в судах нічим, жоден не скаже про інвестиційну привабливість міста і про інші здобутки, якими реально пишається кожен вінничанин. І це навіть після того, як самі ж журналісти показали бліц-опитування на 5 хвилин в якому вінничани, в переважній більшості, задоволені курсом Вінниці і тим, як вона розвивається. Декілька пенсіонерів, та жінка яка не може отримати якусь довідку (яку і що там за ситуація ніхто, звичайно, не дізнався) – це всі незадоволені, решта, а це близько 15 людей позитивно висловлювалися про місто і його курс. Незадоволена пенсіонерка з якоюсь довідкою (ніхто не дізнавався) стане хрестоматійним прикладом, як погано працює не тільки міська рада, а й зауважимо і центральна, представник якої, власне, і був у студії – це сам Борзов. Адже він делегований у Вінницю з ОП. Але, цю ситуацію будуть представляти так, як вигідно саме гостям.  

Окрім цього, варто додати, що найрізноманітніші рейтинги говорять про те, що переважна більшість вінничан задоволені і роботою мера і навіть голосуватимуть за нього, цифри, вибачте, такі, що гостям в студії і не снилося – 73%. Але, експертам в студії це не цікаво вони, наче сліпі та загіпнотизовані співають одну мантру – корупція, корупція, кругом корупція, але ж показати документи чи назвати прізвища так і не наважилися. Виходить так: суслика бачиш? А він є!

А ЩО ТАМ САМ ЕФІР?

Перше питання пролунало до задоволеного Борзова. Про те, як він днями геройськи подолав корупціонера. Щоправда, в ЗМІ почали писати дві речі про цю ситуацію: перша – історія з геройським подоланням корупціонера – це “шоу під вибори” і друга, про це писали в ТГ-каналах, що, насправді, сам Борзов хотів взяти гроші, але його попередили в ОП про цю спецоперацію. Тільки-но він дізнався, він швидко переграв партію так, наче він і брати не хотів. Що з цього правда – вирішувати читачеві. Не про це. 

Потім слово бере Кудлаєнко, цитуємо дослівно з нашими примітками: “Для того, щоб сьогодні в умовах Ковіда записатися на прийом і отримати якусь відповідну довідку (про яку довідку говорить Кудлаєнко так і не пролунало і не зрозуміло? – ред.), необхідно зателефонувати на стаціонарний телефон”, – каже Кудлаєнко. Взагалі не зрозуміло, куди саме він телефонує, але у сімейних лікарів мобільні телефони, а щоб зателефонувати до швидкої, приміром, – не потрібно мати стаціонарний телефонв, це можна спокійно робити і з мобільного. Де тут “зрада” чи корупція ніхто не зрозумів, може і сам Кудлаєнко, та й Мага вирішив не уточнювати. “Стаціонарний телефон сьогодні мають одиниці людей, особливо, люди похилого віку” – продовжує Кудлаєнко, не уточнюючи звідки у нього такі дані, але ж навіщо, конкретика – це не їхній коник, нагадуємо. 

Потім буде тривала розмова про зупинку, яка коштує 100 тисяч доларів, щоправда, жоден так і не покаже документів та не назве, навіть після наполегливого прохання ведучого, ту людину, яка винна в закупівлі. Хто ж цей негідник, що зробив таку дорогу зупинку вінничанам, глядач має домислити сам і, бажано, щоб він подумав, що це мер. Конструктивна критика – це коник, але точно не цього ток-шоу. Головне – розповісти, що всі погані, а присутні кандидати за все хороше. Щоправда, до кожного з них не менше буде питань і з боку вінничан. Адже всі ці товариші також вже давненько при владі і вже досвідчені політики. Але це вже інша історія, кожен може подивитися на корупційні здобутки гостей студії самостійно, ми ж звертаємо увагу на бутафорність, несправжність, штучність цього ток-шоу. Ніхто не готується і бажання шукати конкретні виходи з ситуації немає, все, що потрібно авторам – це майданчик де можна спокійно лити бруд на діючу владу в пошуках для свого низького рейтингу хоч якоїсь магії, щоб до 25 жовтня бодай наблизити його до прохідного. Щоправда, і самі вони, здається, вже втратили віру в те, що це можливо. Вінничани наполегливо голосуватимуть саме за діючу команду адже бачать, як змінюється місто.  

Володимир Великий для Вінницької Хвилі  

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!