Соціологію для Кудлаєнка та Узєлкова провели проросійські політтехнологи

By , in Спецпроект on . Tagged width:

Кандидати в мери від ЄС та ОПЗЖ знову в епіцентрі скандалу. На цей раз через соціологічні опитування. Не зважаючи на останні дослідження соціологічних компаній, які підрахували рейтинги Кудлаєнка та Узєлкова на рівні 3%, сьогодні наближені до них медіа представили казково-протилежні цифри. Згідно їхніх фантастичних досліджень, які провела Асоціації професійних політичних консультантів, Кудлаєнко опинився на другому місці, а боксер Узєлков взагалі на третьому. Але, як виявили наші журналісти, члени цієї Асоціації толерантні до експертів, які були помічені в антиукраїнських висловлюваннях, а також вони постійні гості на телеканалі 112, який належить олігарху Віктору Медведчуку. Отже, хто, насправді замовляє музику і, в такому випадку, чи можна довіряти представленим рейтингам і головне, чому Кудлаєнко почав працювати з ОПЗЖ? 

ЩО ЦЕ ЗА АСОЦІАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ ПОЛІТИЧНИХ КОНСУЛЬТАНТІВ?

Почнемо з того, хто провів ці дослідження.

Як ви можете бачити, Асоціація політичних консультантів – це не соціологічна компанія. Проведення соціологічних досліджень – це додаткова опція, яка часто потрібна політикам на замовлення і, як ви можете зрозміти, потрібна вона саме в передвиборчий період.

Тож, непрофільна діяльність компанії свідчить про можливість створення “потрібних” рейтингів для кандидатів саме під вибори. До тогож, ця компанія не є членом будь-якої асоціації професійних соціологів, а сама створила асоціацію до якої і увійшла. Зручно та практично. І що важливо, присутність в ній винятково політтехнологів, жодного соціолога ми не знайшли, свідчить про те, що компанія не має на меті вивчення думок. Банальна контора, яка робить все, що потрібно політикам за їхні гроші. 

Що також може свідчити про “липовість” рейтингу – неможливість побачити, як саме були поставлені запитання, як їх траткували, де опитували і чи дійсно були опитані ці люди. Невідомість цієї компанії в ЗМІ – також аргумент, що для цієї компанії її ім’я не важливе, головне – виконання замовлення. 

Але, більше здивувань викликає те, що на просування Кудлаєнка в цих рейтингах, члена партії ЄС!, партії, яка пропагує демократичні цінності,  працювали соціалісти та постійні гості каналу Медведчука.

Наприклад, член правління Асоціації професійних політичних консультантів Євген Анопрієнко. Він же заступник голови партії Соціалістів.   

До слова, саме ця Асоціація створювала рейтинг найкращих політичних експертів і як ви думаєте, хто став кращим?
На їхню думку це В’ячеслав Піховшек, який вже не перший рік теж трудиться на каналі Медведчука, має власне політичне ток-шоу і постійно висловлюється про події на Майдані, як про ганебне явище. А Віктора Медведчука готовий ледь не цілувати. А от віце-президент цієї ж Асоціації Лариса Заводинська посіла в цьому ж рейтингу 11 місце.

Ще один постійний гість на 112 каналі, який коментує все, що заманеться, Дмитро Фіщенко.
Його представляють як політтехнолога. Він також член правління Асоціації, яка представила “липовий” рейтинг. Все, що стосується критики влади – це його роль на цих ефірах.
Сам же Дмитро працював і, за його словами, продовжує працювати з екс-перм’єр міністром Юрієм Єхануровим, про що сам розповідав в інтерв’ю. Також він член партії “Наша Україна”, очільником якої значиться Ірина Ванникова. Вона ж з 2018-ого року керівник соціальних програм агрохолдингу МХП. Приватна компанія засновник якої відомий олігарх Юрій Косюк. 

Чи можна говорити, що ця Асоціація працює в якості політтехнологів саме з Кудлаєнко чи ОПЗЖ? Скоріш за все ні. Невже вони об’єдналися заради влади? Скоріш за все так. Про це свідчать багато різних фактів і цей – один із них. 

Залишається ще одне важливе питання, а кому ж тоді вигідно продукування цих неправдивих рейтингів? 

Враховуючи, що саме в цьому соціологічному дослідженні, магічним чином, в кандидата в мери від ОПЗЖ Узєлкова з’явилися аж 13% (коли реальні цифри не більше 3%) – це наштовхує на думку, що замовником був безпосередньо хтось наближений до цієї політичної сили у Вінниці, таким може бути одна людина – це Володимир Продивус. Ми ж навіть бачили фотодоказ.

Але, цікавий і той факт, що на арені, вперше, з’явилися люди Юрія Косюка. Чи випадковість це? Або ж агро-олігарх вирішив також заявити свої наміри на цих виборах і трішки посунути діючу владу. Питання лише в тому, на чиєму боці зараз він – Порошенка чи Медведчука, або ж обоз? Покаже час. 

Тож замовники, принаймні для нас, очевидні. А тому, вірити в цей рейтинг те ж саме, що дивитися телеканал 112 в надії почути, щось добре про Україну.

Михайло Вінницький, спеціально для Вінницької хвилі

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!