Російський бізнес «слуги народу» Максима Пашковського

By , in Спецпроект on . Tagged width:

Максим Пашковський – вінницький мажоритарник. Висувався до Верховної ради Максим Ігорович від 11 одномандатного виборчого округу (місто Вінниця).

Пашковський при відборі до партії Володимира Зеленського виглядав майже як «кандидат мрії». Досвідчений юрист та підприємець, нове обличчя, та гарна освіта у Києво-Могилянській академії.

Проте, як виявили журналісти «Вінницької хвилі» Максим Ігорович приховав факт, що юридичний та підприємницький досвід він отримав завдяки бізнесу, який він разом з братом веде у РФ. І ми це доведемо.

Основне джерело російських замовлень для Максима Пашковського були форуми, де він не приховуючись пропонував свої послуги та надавав консультації письмово та через Skype. Відповідні дані збереглися і їх можна навіть подивитися.

Працює Максим Ігорович, в основному, на ринок Російської Федерації, про що сам він писав на форумі, ставлячи на перше місце РФ, на друге – Білорусь, і лише на третє Україну.

Роботу депутата Пашковського у РФ оцінили клієнти з Москви:

При цьому Максим Пашковський активно співпрацює з адміністрацією російської соціальної мережі «Вконтактє» (заборонена в Україні, оскільки контролюється російськими спецслужбами та активно використовується як елемент гібридної війни проти нашої країни):

Пашковський активно консультував росіян і під час гострої фази війни на Донбасі в 2014-ому році. Останні повідомлення на форумі датуються 2016 роком:

Серед клієнтів Максима Пашковського, варто зауважити, були і вельми сумнівні. Зокрема, відгук про співпрацю з Максимом Ігоровичем залишили представники конвертаційного центру, які працюють на території СНД:

На сьогодні в Україні подібні конвертаційні центри використовуються для ухиляння від податків.

Цей факт добре стикується з тим, що Максим Пашковський має мільйонні заощадження у своїй декларації, але при цьому його офіційні доходи є малими, а статутний фонд компанії ТОВ «Панчер Солюшнс», якою володів депутат (а нині володіє його брат), складає всього 1 тисячу гривень.

Тісна співпраця з Москвою

Ресурс «РЕР», створений Центром Протидії Корупції, невдовзі після парламентських виборів 2019 року збирав інформацію про всіх новообраних народних депутатів. Проте, оскільки «нових обличч» виявилося надто багато, зібрати масив інформації про кожного в них не вийшло.

Саме тому, наприклад, зв’язки Максима Пашковського на сайті «РЕР» виглядають так:

Проте це лише вершина айсбергу. Є й те, що він дуже хотів би приховати від всіх і кожного.

Зокрема, це інформація про його компанію ТОВ «Панчер Солюшнс», яку Максим у 2019 році передав своєму братові Єгору, схоже, щоб «замісти сліди» та мати можливість надалі отримувати значні прибутки, не ризикуючи бути викритим.

Згідно з інформацією відкритих реєстрів, «Панчер Солюшнс» є багатофункціональною компанією, яка займається піаром за допомогою інтернету та ЗМІ, комп’ютерними технологіями, юридичними консультаціями та навіть роздрібною та оптовою торгівлею продуктами харчування та тютюном.

При цьому статутний капітал компанії складає всього тисячу гривень. У будь-якої фахової людини одразу з’являються сумніви, як така маленька компанія може вести справи у такому широкому діапазоні сфер і як там у неї з податками?

Історія компанії ТОВ «Панчер Солюшинс» виглядає наступним чином:

Якщо подвитися зв’язки ТОВ «Панчер Солюшинс», то варто звернути увагу на компанію ТОВ «Джей Ем», яка зареєстрована на той самий номер, що й «Панчер Солюшинс».

ТОВ «Джей Ем» дуже схоже з ТОВ «Панчер Солюшинс» Максима Пашковського, оскільки також має всього лише тисячу гривень статутного капіталу, але при цьому надає такий самий широкий спектр послуг.

Основними послугами «Джей Ем», як і в «Панчер Солюшинс», є реклама, піар та комп’ютерні технології:

Проте найголовніше, на що треба звернути увагу – це зв’язок компанії «Джей Ем» з російською компанією ТОВ «Сошиал Вейв Лімітед», керівником і Джей «ЕМ» і компанії «Сошиал Вейв» є Павло Стативка.

Примітно, що російські компанії заробляють в секторі ІТ, а ще кандидатом Максим Пашковський в своїй програмі обіцяв масу бонусів саме цьому сектору. Як там в класиці, «Совпадєніє?»…

Компанія з аналогічною назвою працює також у Російській Федерації, а її засновником є той самий Стативка Павло Володимирович.

При цьому основні види діяльності російської компанії ООО «Сошиал Вейв Лимитед» збігаються з основними видами діяльності українських компаній ТОВ «Сошиал Вейв Лімітед», ТОВ «Джей Ем» та ТОВ «Панчер Солюшинс».

Звертаючи увагу на те, що ТОВ «Панчер Солюшинс» діяла протягом 2019 року та діє навіть зараз, робимо висновок, що брати Максим та Єгор Пашковські разом з їхнім партнером Павлом Стативкою продовжують активну співпрацю з РФ у сфері реклами, піару та комп’ютерних технологій, завдяки чому Максиму Пашковському не треба їздити до Росії, щоб продовжувати вести свій бізнес там.

Павло Стативка. Бізнес-партнер братів Пашковських

Сам же Павло Стативка вказав в соціальній мережі Вконтактє своє місце проживання Київ. Тобто можна зробити висновок, що компанії були створені винятково для роботи в РФ і, підкреслюємо, працювали під час військової агресії збоку РФ. При цьому основні доходи Пашковські та Стативко отримують саме з РФ, а відповідно і податки вони сплачують країні-агресору:

Ще цікавий факт: серед друзів Павла Стативка у Вконтактє значиться і сам Максим Пашковський. Важко повірити у те, що це «просто співпадіння».

При цьому, трохи нижче у списку друзів Павла Стативка знаходиться його робоча сторінка. Містом проживання на робочій сторінці Павла Стативка, зауважимо, вказана Москва.

1 червня 2020 року, на момент завершення роботи над цим розслідуванням, робоча сторінка Павла Стативка у Вконтактє була «онлайн», а це означає, що російський бізнес братів Пашковських та Павла Стативка продовжує активно працювати:

Зважаючи на все вказане вище, стає зрозуміло, що Максим Пашковський міг бути одним з тих, хто намагався послабити санкції проти РФ, і це йому вдалося.

Як відомо, 14 травня Президент Володимир Зеленський підписав указ про так зване «подовження заборони російських соцмереж». Проте цей указ містив у собі менший перелік російських IT-компаній, які підпадають під санкції. Тобто Володимир Зеленський зняв санкції з частини російських компаній.

За день до цього Верховна Рада на позачерговому пленарному засіданні 248 голосами підтримала відповідну постанову щодо подовження «заборони російських соцмереж». Народний депутат Максим Пашковський проголосував «за».

Тепер стає зрозумілим, чому вінницький мажоритарник Пашковський підтримав послаблення санкцій проти російських IT-компаній – просто його IT-компанія також зареєстрована і працює у РФ…

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!