Вчені назвали 8 основних симптомів коронавірусу

By , in Факти on . Tagged width:

Вчені готові назвати вісім основних симптомів COVID-19, які зустрічаються найчастіше. Перше місце, в якому може осісти коронавірусна інфекція – це горло людини. У більшості інфікованих вірус залишається саме в горлі, однак в деяких випадках може проникнути в шлунок і легені, звідки поширюється ще більше. Тому основний симптом COVID-19 – кашель, частіше за все сухий, рідко з невеликою кількістю мокротиння і кров’яними включеннями.

Друга ознака це висока температура і головний біль, які, до речі, можуть свідчити і про інші захворювання. Однак багато пацієнтів, у яких виявляли коронавірус, зверталися до медиків зі скаргами на головні болі, сплутаність свідомості і дезорієнтацію, гарячковий стан і інші проблеми. Третій і досить небезпечна ознака COVID-19 – цитокіновий шторм. При цьому стані людини імунна система хаотично атакує навіть здорові клітини організму, нескінченно і безуспішно намагаючись позбавити його від вірусу.

Не варто забувати, відзначають вчені, і про спровокованої вірусом пневмонії. При інфікуванні спостерігається небезпечно низький рівень насичення крові киснем, хоча в цілому пацієнти на самопочуття не скаржаться, заявляючи лише про загальну слабкість і задишку. Подібний стан називається прихованим кисневим голодуванням, при цьому люди з подібним синдромом знаходяться в серйозній небезпеці, навіть не усвідомлюючи її.

Читайте також: Останній зелений шанс для Давиденко

Тромбоз – ще одна проблема, з якою може зіткнутися інфікована людина. Зовсім недавно лікарі заявили про здатність COVID-19 пошкоджувати кровоносну систему. Так, у 31% пацієнтів у важкому стані були зафіксовані кров’яні згустки, які можуть перекрити приплив крові і спровокувати, наприклад, інсульт. А ще, за словами вчених, коронавірус провокує серйозний запальний синдром у самих юних пацієнтів. Так, в кінці квітня 2020 року американська фахівці почали виявляти у дітей дивний синдром токсичного шоку.

В окремих випадках зв’язок цього явища з COVID-19 була встановлена, проте в інших немає. Це явище згодом було названо дитячим мультисистемним запальним синдромом. Воно супроводжується тривалою лихоманкою, висипом, збоєм в роботі окремих органів, а також шоковим станом організму. Втрата смаку та нюху – про ці симптоми також відомо досить давно. Втім, вони можуть проявитися і при звичайній застуді, проте у випадку з коронавірусами причина полягає не в закладеності носових каналів, а в загибелі нервових закінчень в носовій порожнині.

І остання ознака захворювання полягає в ішемії пальців на ногах і руках. Простіше кажучи, приплив крові в кінцівках при захворюванні коронавірусів істотно знижується, а тому кінчики пальців можуть стати червоними, фіолетовими і навіть синіми. Як правило, медичні працівники фіксують цей симптом у молодих пацієнтів, у яких немає ніяких інших симптомів, крім цього.

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!