Хто та чому розігнав сан.епідем службу?

By , in Факти on . Tagged width:

В мережі, у зв’язку із поширенням епідемії вірусу, шириться безліч чуток про те, що колись ліквідували таку необхідну служба, яка сьогодні, як Фенікс – знову ожила. Хто ж і чому ліквідував санепідем службу (СЕС) і чому насправді ніхто нікого не ліквідовував?

Так влаштована пам’ять українців, а можливо не тільки українців, що все забувається. Може минути менше року, а вже про бездіяльність чиновника ніхто не згадає, про те, що колись когось називали хабарником також. Те ж саме сталося і з Санепідемстанцією. Вже ніхто не згадає, що саме це був за орган. Якщо коротко – під виглядом інспекції до бізнесменів приходили люди майже в білих халатах і фактично “кошмарили” бізнесменів. Ти міг вичистит свій бізнес до блиску, але, якщо санепідемстанція взяла нюх на гроші – від неї відмазатися не можна було ніяк, окрім як дати хабара. І існувала ця здирницька служба самостійно аж до 2017-ого. Рішення про ліквідацію Державної санітарно-епідеміологічної служби було ухвалено у травні 2017 року Кабінетом міністрів України при Уріді Гройсмана. Причина очевидна – служба надто корупційна та не виконує необхідних функцій.

Але, що важливо, хочу і було ліквідовано саме СЕС та це не значить, що її функції ніхто не виконував. Контроль за санітарним благополуччям країни взяла на себе новостворена Державна служба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів. І її співробітники працювали аж до сьогодні просто в іншій структурі. А те, що СЕС була просочена корупцією, підтверджує одна з мільйона виписок з генеральної прокуратури, в якій карають за хабарництво одного із працівників служби. Але карають… адміністративним шатрафом.

ЧОМУ ВІДБУЛАСЯ РЕОРГАНІЗАЦІЯ СЕС?

Реорагнізація відбулася саме через хабарі. Здирали гроші з маленьких підприємців звичайні помічники, а Голови служб заробляли надаючи дозвільні документи на роботу, які можна було тільки придбати! Реорганізація, варто зазначити, була дуже вдалою – адже постіні побори бізнесменів сан.службою справді зникли.

Та, ніхто не розраховував на пандемію. Саме тому, коли стало питання відповідального органу за все, що відбувається в країні – довелося реанімовувати СЕС. Але, це, як бачимо, зовсім не важко. Адже СЕС, фактично не припиняло своє існування. Просто були обрубані руки тих, хто звик брати хабарі на посаді. Cаме тому, сьогоднішні нардепи зі Слуг Народу, почувши про реанімацію цієї служби тільки і просять не надавати додаткових повноважень цим здирникам.

Для запобігання вчинення корупції СЕС пропонують обмежити функції служби. Про це заявив голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

«Щоб не було корупції, слід забрати повноваження СЕС. Служба повинна займатися тільки епідеміологічною безпекою», – сказав Радуцький.

Нагадаємо, головному санітарному лікарю України не надали повноваження видавати для бізнесу документи дозвільного характеру. 

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!