Американські вірусологи пояснили, чому коронавірус поширюється швидше за інші віруси

By , in Факти on . Tagged width:

Детальний аналіз структури коронавірусу вдалось провести американським вірусологам, які з’ясували, що білковий наріст у формі шипа захоплює клітини людини в чотири рази сильніше, ніж інший SARS, який забрав життя декількох сотень людей під час пандемії 2002 року.

Британия: остановить коронавирус поможет самоизоляция - BBC News ...

Тобто, потрапивши в дихальні шляхи, з великою ймовірністю вірус залишиться там, а потім викличе COVID-19 – хворобу, яка охопила всю планету. Як повідомили у The Gardian, вчені Університету Міннесоти з’ясували механізм зараження коронавірусом, створивши 3D-карту шипоподібного білка, який той використовує для закріплення у клітині.

За словами доктора Фангуа Лі, даний механізм досконаліший, ніж у багатьох інших збудників інфекційних хвороб. Водночас він переконаний, що результати їхньої роботи допоможуть у розробці вакцини від COVID-19.

Читайте також:Вінницький нардеп Пашковський: додаткова плата за газ – задля “цивілізованого життя”

“Якщо з’єднання антитіл сироватки з шипами вірусу буде сильнішим, ніж у шипів і клітин тіла людини, ми зможемо говорити про винахід ефективного препарату. Він просто блокує вірус, перешкоджаючи його впливу на клітину”, – говорить доктор Лі.

Перший випадок захворювання на коронавірус зафіксували на ...

Також у процесі дослідження медики тільки підтвердили, що людина отримала вірус від кажана, безпосередньо або через проміжних носіїв – панголінів. Професор вірусології Ноттінгемського університету Джонатан Болл стверджує, що ці дані також пояснюють відмінності в симптомах захворювань, викликаних двома вірусами.

Так, SARS проявляється в основному легеневою симптоматикою, а SARS-CoV2 вражає спочатку верхні дихальні шляхи і потім переростає в пневмонію, хоч і не у всіх випадках. “Шипоподібний білок поверхневого піку SARS-CoV2 закріплюється одразу під час вдихання людиною вірусних крапель, а ось SARS діє повільніше, за рахунок чого і поширюється складніше”, – вважає він.Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!