У Ямпільському районі священники “захопили” храм. Що за конфлікт?

By , in область Скандали Вінниці on . Tagged width:

Вранці 12 січня у селі Велика Кісниця, Ямпільського району, 5 чоловіків, які назвали себе монахами УПЦ МП, заблокували вхід до місцевого храму. Через це виник конфлікт із вірянами ПЦУ і священиком, адже саме їхній громаді належить приміщення. На місце інциденту викликали поліцію.

Як пояснив начальник управління релігій та національностей Вінницької ОДА, Ігор Салецький, за рішенням Вінницького міськсуду сільський храм належить громаді ПЦУ. Але оскільки у Великій Кісниці є невеличка громада УПЦ (МП), то два священики вирішили разом правити служби.

Читайте також:Андрій Гижко. Наближений до Порошенка екс-регіонал

Одного разу саме так і було. Нібито православні примирились. Але порозуміння виявилося не тривалим. Із Могилів-Подільської єпархії УПЦ МП до села надіслали чоловіків, які і представлялися монахами. У неділю вони заблокували вхід до церкви, коли віряни ПЦУ прийшли на службу.

Це спричинило конфлікт із селянами. Людей обурила підступність представників Московського патріархату. Вони викликали поліцію та надали правоохоронцям підтверджуючі документи на храм. У свою чергу поліціанти лише спостерігали за подіями, не втручаючись.

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!