У вінницьких школах зафіксовано шість випадків булінгу

By , in область on . Tagged width:

Все частіше у вінницьких школах трапляються випадки булінгу. Нещодавно школярі цькували неповнолітню дівчинку за її щічки. Постраждала від знущань однокласників сприйняла це близько до серця. В результаті цього, дівчинка дійшла до стану анорексії. Начальниця відділу ювенальної превенції обласної поліції Людмила Кузнєцова розповіла, що у Вінницькій області часто трапляються випадки булінгу, проте не усі діти та батьки подають заяву до правоохоронних органів.

“В поточному році на території Вінницької області зареєстровано випадків булінгу в учнівському середовищі. В одних з цих випадків булером виступав вчитель, який психологічно ображав дітей. До нього було здійснено заходи адміністративного впливу. Всі інші випадки стосуються дітей. За булінг передбачена адміністративна відповідальність: накладення штрафу – 850 гривень, або громадські роботи – від 20 до 40 годин. Якщо ці діяння вчиняє малолітня дитина, то протокол складається на батьків. Якщо протягом року дитина вкотре здійснила схоже правопорушення, то сума штрафу збільшується вдвічі” – розповіла Людмила.

Булінг – це не просто одноразовий конфлікт, коли хтось когось штовхнув, а регулярне цькування. Якщо малолітні діти між собою сперечаються – батьків можуть притягнути до адміністративної відповідальності, за неналежне виховання дитини. Довести булінг не просто, обов’язково мають бути свідки. Як наголосила поліціянтка, якщо адміністрація школи знала, що в них між школярами є конфлікт, і не повідомила про це поліцію, то вона також несе за це відповідальність.

Психолог Вінницького обласного центру сімейного консультування та психотерапевтичної корекції, психоневрологічної лікарні ім. акад. О. Ющенка Аліна Хранітель розповіла, що якщо у дитини стався якийсь конфлікт з однокласниками, змінювати школу варто лише у крайньому випадку. Адже дитина може звикнути тікати від труднощів і потім зовсім не вмітиме їх долати. Тут важливо зрозуміти, що стало причиною ігнорування – заздрість, помста, боротьба за владу, самоствердження чи щось інше. Тоді розібратися, чому діти це роблять: вони таким чином захищаються чи нападають.

“Якщо причиною ігнорування дитина визнає свої певні негативні риси характеру чи поведінки, їх потрібно змінити. Це можна зробити як самостійно, так і за допомогою батьків, шкільного психолога, вчителя або інших дорослих, тобто тому, кому дитина довіряє. Якщо причиною ігнорування являється те, що дитина не схожа на інших, їй варто пошукати щось спільне між собою і однокласниками, спробувати зацікавитися тим, чим цікавляться вони, або їх зацікавити своїми інтересами. Якщо ж не виходить налагодити відносини з усіма однокласниками, варто подружитися хоча б з кимось одним” – додає Людмила.

Читайте також: «Адський принтер» парламенту і чи потрібен такий у Вінниці?

За словами психолога, в більшості випадків, батьки починають кричати на дитину, яка вчиняє булінг, але цього робити не потрібно, так як і карати. Адже такі заходи покарання викличуть у неї почуття невпевненості до старших. Потрібно навпаки проявити до неї ласку та любов. Зрозуміло, що з агресивною дитиною важко спілкуватися в доброму тоні. Але психолог рекомендує постаратись позбавитися від цього почуття та бути максимально розуміючими. Необхідно показати, що ви гніваєтеся саме на її вчинок, але не на неї саму. Це дуже важливий момент. Потрібно направити енергію дитини в правильне русло, наприклад, в заняття в спортивних секціях чи участь в культурних заходах.

“Крім того, варто обмежити перегляд з дитиною відеофільмів та ігр зі сценами насильства. Конфлікти у дитячому віці дуже впливають на майбутнє дітей. В результаті неправильного вирішення конфлікту, дитина одержує величезну кількість психічних травм, які потім заважатимуть у її подальшому житті. В першу чергу, дитина може бути агресивною і тривожною, їй важко буде знайти спільну мову із людьми. Вона буде схильна і до депресій, і до суїциду. Світова статистика стверджує, що дорослі, які перенесли знущання в дитинстві, в більшості залишаються самотніми на все життя, їм важче підніматися кар’єрними сходами.” – каже психолог.

Спеціаліст зауважила, що у дитини порушуються механізми формування близькості з іншими людьми, і тому вона ніколи не зможе створити довірчих теплих відносин з партнерами, навіть з власними дітьми завжди буде на відстані. Сьогодні при кожній школі створили комісії, які намагаються самостійно вирішити конфлікт в межах освітнього закладу. До них входять вчителі та школярі старших класів. Якщо створена комісія не вирішила суперечок між учнями, тоді варто звернутись до поліції. 

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!