У Тиврівському районі оголошено карантин через черговий спалах сказу

By , in область on . Tagged width:

На території Сутисківської ОТГ, у Тиврівському районі на Вінничині, зафіксовано черговий спалах сказу серед домашніх тварин. Про це йдеться у повідомленні Тиврівської РДА.

Начальник районного управління Держпродспоживслужби Борис Герасимчук вважає, що причинами є «зменшення кормової бази», внаслідок чого голодні лиси, які є основними переносниками сказу, шукають поживи в селах і переносять хворобу на домашніх тварин.

Читайте також:Останній зелений шанс для Давиденко

Голова ОТГ, Леонід Дідух, коментує: “Роз’яснювальна робота серед населення щодо необхідності проведення щеплень домашніх тварин проводилась, але є люди, які відмовляються щеплювати своїх улюбленців. Також ми стимулюємо мисливців – в минулому році ми виділили 5 тисяч грн на патрони, але не було застрелено жодного лиса”.

На засіданні 14 січня районна надзвичайна протиепізоотична комісія вирішила продовжити карантинні обмеження на селище Сутиски та прилеглі мисливські угіддя в радіусі 5 км, вести карантинні обмеження на село Шершні та прилеглі угіддя в радіусі також 5 ум. Було оголошено про загрозливу зону в селах Василівка, Гута Шершнівська та прилеглих мисливських угіддях в радіусі 10 км.

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!