У Тростянці закриють пологове відділеня. Що робити майбутнім мамам?

By , in область on . Tagged width:

Вже з цього місяця жителькам Тростянецького району, які планують народжувати, доведеться визначатися, в який із сусідніх райцентрів їхати на пологи: Тульчин, Бершадь чи Гайсин, адже у Тростянці пологове відділення закривається.

У місті Ладижин, що знаходиться за 20 км, кажуть, теж. Причиною такого радикального кроку є низька народжуваність. У Тростянецькому районі в минулому році народилося 153 дитини і ті, були не всі саме у тростянецькій лікарні.

“Якщо у відділенні за рік менше 300-400 пологів, фахівці втрачають кваліфікацію і таке відділення вже вважається небезпечним, а при сотні пологів на що можна розраховувати? Тим більше, що на десять пологів лише одні можуть бути нормальні, без ускладнень та патологій.” – коментує ситуацію головний лікар Тростянецької ЦРЛ Анатолій Гіленко.

Читайте також:Помічниця вінницького нардепа Пашковського торгувала з лотків на базарі, а помічник – фігурант кримінальних справ

Для деяких лікарів закриття пологового відділення, можливо, й радісна новина. Акушерсько-гінекологічна служба роботу не втратить, чого не скажеш про середній і молодший медичний персонал. Там скорочення вже є обов’язковими.

З 1 квітня пологи, а також лікування інсульту та інфаркту, мають стати для українців безкоштовними. Відтак, НСЗУ планує сплачувати медичним закладам 8 500 гривень за пологи, 19 500 гривень – за лікування інсульту та 15 800 гривень – за лікування інфаркту.

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!