У Крижопільському районі закривають психо-неврологічний санаторій

By , in область on . Tagged width:

У селі Заболотне, Крижопільського району, закривають дитячий психо-неврологічний санаторій. Як розповів директор закладу Василь Потурей, санаторій припиняє роботу через невідповідність вимогам Національної служби здоров’я України. 

“Всі оздоровчі заклади мають укладати договори з НСЗУ, але в переліку служби здоров’я санаторіїв немає, є лікувальні заклади первинної, вторинної та третинної допомоги. Я не можу ухвалити з НСЗУ договір на надання санаторних послуг, бо їх немає. Нас поставили перед фактом, що ми закриваємось”.

За словами директора, санаторій міг би “вижити”, якби перепрофілювався, але, оскільки заклад вузькоспеціолізований, необхідної для цього матеріальної бази та фахівців він немає. Санаторій розрахований на 60 ліжок, у 2019 році тут оздоровились 460 дітей з психо-неврологічними порушеннями.

Читайте також:Андрій Гижко. Наближений до Порошенка екс-регіонал

Більшість з них виховуються у “проблемних” сім’ях, в яких батьки зловживають спиртним або ведуть асоціальний спосіб життя. Для таких діток, переконує Василь Потурей, санаторій є чи не єдиним місцем для оздоровлення та відпочинку. “В нас гарно, але ніхто не хоче допомогти закладу. Ані село, ані район його утримання “не потягнуть”, відповідні розмови я вже мав” – зазначає директор .

Заболотненський дитячий санаторій перебуває на балансі обласної ради. Саме її депутати, під час сесії, мають ухвалити рішення про закриття установи. Без роботи залишиться колектив із 69-ти працівників: медсестри, санітарки та обслуговуючий персонал.

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!