На Вінниччині протестували за збереження школи-інтернату

By , in область Скандали Вінниці on .

Педагоги та колишні учні сутисківської школи-інтернату вийшли на акцію протесту. Люди перекривали дорогу, щоб привернути увагу до долі закладу, який можуть закрити вже у вересні через брак коштів.

«Я тут працюю з 1987 року. Наші діти найкращі. Ці діти для нас радість і втіха. Того що вони не отримують в рідній домівці, вони отримують тут. В нас гарні студії, які мають такі напрямки, як паперопластика, футбол, танці, вокальний спів і технології», – каже вчителька початкових класів Людмила Корольова.

Педагоги зауважують, що в закладі навчаються діти з різних соціальних груп. Деякі родини виховують відразу по 5 дітей, а тому приділяти увагу кожному на навчання батькам вкрай важко. А якщо навчальний заклад закриють – всі опиняться у безвихідному становищі.

Учасники мітингу розгорнули плакати із закликами зберегти навчальний заклад: «SOS! Врятуйте нашу школу!», «Діти наше майбутнє!». Незабаром поговорити з активістами приїхав голова Вінницької РДА Віталій Урдзік. Він повідомив, що школу, на яку не вистачає фінансування, мають передати на баланс обласної ради.

Читайте також: У Вінниці школярі повернуться до “живого” навчання

Відповідний законопроект за словами посадовця, вже зареєстрований в обласній раді. Але учасники мітинга кажуть, що зверталися до облради із проханням врятувати інтернат, проте відповіді так і не отримали. «Наша школа подала лист на Вінницьку обласну раду ще 6 квітня. Ніякої відповіді не було до цієї пори, поки ми не зібрались, щоб відстояти цей інтернат для дітей», – каже одна з активісток.

Також протестувальники зауважили, що чиновники запевнили їх, що зі школою все буде добре, лише необхідно провести скорочення колективу. Але нещодавно освітяни дізнались, що заклад не має майбутнього і на нього чекає закриття.

За словами заступниці директора школи з навчально-виховної роботи, викладача з української мови та літератури Тетяни Ольшевської, інтернату потрібно близько 1,5 мільйона гривень, щоб «протриматись» до кінця 2021 року.

На сьогоднішній день у Сутисківській школі-інтернаті навчається 199 учнів, з них 49 дітей із «проблемних» сімей, які перебувають у закладі цілодобово. Школа працює за інженерно-технічним та спортивним напрямком. Сам заклад розташований у будівлі колишнього маєтку графа Гейдена.

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!