З 1 серпня Україну ділять на 4 зони. Вінничина може опинитись у червоній – найкритичнішій

By , in Місто on . Tagged width:

З 1 серпня в Україні набувають чинності нові правила щодо карантинних обмежень. Згідно з ними країну буде поділено на чотири зони залежно від епідеміологічної ситуації. Як пояснив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, якщо область протягом 5-ти днів перевищуватиме загальнонаціональні індикатори, які були до цього, її буде поділено на райони і міста обласного значення.

Так, кожен район покаже свій внесок у стан захворюваності коронавірусу. І в залежності від того, який відсоток дає район або місто обласного значення, він буде виділений в зелену, жовту, помаранчеву або в червону зону. При цьому рівень епідемічної небезпеки може змінюватися для всієї території регіону або ж тільки для його окремих адміністративно-територіальних одиниць.

А послабити обмеження у кожній зоні можна лише в разі, якщо захворюваність буде знижуватися 3 дні поспіль. «Зелена» зона передбачає: маска або респіратор у громадських будівлях і транспорті; не більш однієї особи на 5 кв. м у разі проведення масових заходів; заповненість кінотеатрів і театрів на 50%; перевезення пасажирів тільки на сидячих місцях. У «жовтій» зоні заборонено: відвідувати заклади соціального захисту, де перебувають люди похилого віку (крім тих, які надають послуги кризово).

Читайте також: Останній зелений шанс для Давиденко

У «помаранчевій» зоні заборонені: робота закладів розміщення (хостелів, турбаз), крім готелів; діяльність розважальних закладів, ресторанів уночі; планова госпіталізація (крім допомоги породіллям і вагітним, екстрених випадків, онкологічної та паліативної допомоги); робота спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури; прийом нових змін у дитячих таборах; не більш однієї людини на 20 кв. м і не більше 100 осіб на масових заходах.

У «червоній» зоні заборонені: робота громадського транспорту; відвідування освітніх установ; робота ТРЦ, кафе і ресторанів. Саме до цієї зони, попередньо, може потрапити і Вінницька область або її окремі райони та населені пункти. Так, у Бершадському районі, де до 21 липня не було зафіксовано жодного випадку коронавірусу, станом на вчора, 30 липня, було зареєстровано вже 60, з яких 2 смерті. Нещодавно показник захворюваності на коронавірус в області становив 36,67%, при нормі 10%, що дає підстави віднести її до “червоної зони”.

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!