Вінницю розмістили на 5-те місце у фейковому рейтингу «Найкомфортніших міст України»

Київ завжди за усіма рейтингами був другим, після Вінниці. А тут, раптом, під вибори і за замовленням якогось невеличкого журналу став першим.

By , in Місто on . Tagged width:

Київ завжди за усіма рейтингами був другим, після Вінниці. А тут, раптом, під вибори і за замовленням якогось невеличкого журналу став першим.

Редакція видання Вінницька Хвиля публічно заявляє, що ми не погоджуємося із оприлюдненим рейтингом журналу «Фокус» стосовно того, що наше місто на 5 місці з найкомфортніших міст. Ми ґрунтовно і зважено заявляємо, що першість в питанні найкомфортнішого міста все ж таки залишає за собою саме наше місто. І ось чому.

По-перше, рейтинг журналу Фокус носить дивний і навіть замовницький характер. Оскільки останні місяці на мера Києва нападають журналісти різних ЗМІ, щоб посунути його з посади керівника КМДА, подібні рейтинги дуже важливі для колишнього боксера. Адже йому потрібно показувати позитивну оцінку його роботи, а не тільки негативну. А негативної, хоч відбавляй. При бюджеті в майже 60 млрд гривень столиця України, аж ніяк не наблизиться до нашого міста. І це стосується як транспортних так і будь-яких інших заходів. Ніякої стратегії розвитку транспорту, по Києву ще курсують страшні «Богдани», альтернативи якій майже не існує. Київ не виготовляє свої тролейбуси, а трамваї, хоч і можуть – все одно закуповують в Польщі, а потім, під ці нові трамваї переробляють колії. Дніпро не очищають, воно все брудніше. Дороги в дірках. Постійна загазованість, через корки. Проблема з хаотично припаркованим транспортом усюдисуща і її вирішувати навіть не збираються, а у нашому місті вже найближчим часом з’явиться навіть департамент окремий. Окрім того, до столичних чиновників просто так не дістатися. І таких подібних незрозумілостей, щодо Києва безліч. Як міг стати першим в цьому рейтингу саме Київ, а не Вінниця не зрозуміло.

Але, Вінниця, свого часу отримувала справжню нагороду, а не невеличкого журналу. Журналісти якого, до слова, навряд навіть були у нашому місті. Ми перші за результатами уже IV-го Всеукраїнського муніципального опитування, яке проводилось відомою Соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення міжнародного республіканського інституту (IRI) та профінансовано Урядом Канади. Четвертий рік поспіль позиції лідера серед обласних центрів України по задоволеністю мешканців якістю сфер і послуг та по взаємодії з місцевою владою утримує Вінниця.

І до уваги бралися аж 22 –і сфери та послуги, які показали супер результат. Крім того, порівняно з іншими роками показники мають тенденцію до зростання – з 3,5 у 2017-му до 3,6 у 2018-ому.

До трійки лідерів також увійшли Луцьк та Харків із зведеним індексом по 3,3 загальний бал та Тернопіль із результатом 3,2. Серед позицій, де Вінниця залишається лідером, зокрема оцінка напрямку розвитку міста в цілому. 65% вінничан (найкращий показник порівняно з іншими містами) вважають, що справи у місті йдуть у правильному напрямку. А за останніми опитуваннями GFK і взагалі 72% пишаються своїм містом.

Тобто навіть в 2019 –ому мало чого змінилося. А враховуючи, що цього річ ми навіть почали виготовляти власний транспорт – позиції тільки посилилися.

Тобто ось воно справжнє, ґрунтовне, опитування, яке охоплювало вибірку, і зрозумілі критерії, а не складений у теплій редакції рейтинг по вигідних тільки Києву чи іншим містам параметрах.

Тому, ми впевнено заявляємо і ставимо під великий сумнів ці складені рейтинги для однієї особи під час виборів. Хочемо закликати усіх колег нашого міста, не поширювати сумнівні рейтинги. Ми ще довго будемо залишатися кращими за такими темпами розвитку, які існують зараз.

Редакція

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!