Вінницькі змови: про дружбу «нових обличч» та старого криміналітету

By , in Місто Спецпроект on . Tagged width:

Як один народний депутат вивів нас на справжню змову відомих вінничан із криміналітетом. І, схоже, саме вони хочуть стати альтернативою вінницькій владі, запропонувавши свій політичний проєкт. Як це сталося і що поєднує, здавалося б, не поєднуване – в цьому розслідуванні.

Одіозний «слуга народу» з Вінниці Максим Пашковський, який навіть зараз веде бізнес у Росії, – це людина з неабиякою «діловою хваткою», підприємницьким хистом та нахабством. Всі ці якості могли б зробити з нього видатного вінницького бізнесмена, але сьогодні Пашковський піддається нищівній критиці з боку більшості вінничан, оскільки він злісно не виконує свої передвиборчі обіцянки та нехтує думкою і проханнями своїх виборців.

Друг мого друга

Ми готували це розслідування тривали час, досконало вибудовуючи ланцюжок зв’язків усіх дійових осіб.

Як ми з’ясували, познайомив депутата Пашковського з Продивусом давній друг та бізнес-партнер Володимира Степановича Микола Чорнобай.

Микола Чорнобай, головний піарник та “чорнушник” кримінального авторитета Володимира Продивуса

У сферу медіа та політтехнологій Микола Чорнобай потрапив ще за часів Януковича.

У 2011 році Чорнобай навіть створив Вінницьку обласну громадську організацію «МЕДІА-ЦЕНТР», яка офіційно взагалі нічим не займалася, а неофіційно організовувала проплачені мітинги, поширювала брехливі газети від імені політичних опонентів, створювала фейкові сайти та поширювала неправдиву інформацію через соцмережі.

Оскільки «МЕДІА-ЦЕНТР» продемонстрував свою ефективність у виконанні замовлень «Партії Регіонів» (громадська організація Чорнобая виконувала роль «чорнушників», які організовували акції з розряду «принеси морквину Яценюку», спрямовані на знищення авторитету будь-якої особи, яка не належала до «Партії Регіонів»). Тому після Революції Гідності виникла ідея «реанімувати» успішний проект, створивши щось подібне, але з «не заплямованою регіоналами репутацією». Так виник «МЕДІА-ЦЕНТР “VLASNO”».

Нині Чорнобай, за нашими даними, відіграє ключову роль в брудних політичних кампаніях на замовлення Володимира Продивуса проти вінницьких управлінців. А про можливу дотичність братів Пашковських та Чорнобая свідчать два важливих проекти.

Наприклад, у 2012 році Чорнобай був засновником «бізнес-інкубатору «Молоко». Саме в цьому інкубаторі виріс один із соціальних проектів, яким так хизується сьогоднішній нардеп Пашковський – «безкоштовна юридична допомога». Відповідні дописи збереглися на сайті.

Джерело: стаття на VinBazar

Окрім цього, про давню дружбу Пашковського і Чорнобая свідчить їхня присутність на одному й тому ж вузькоспеціальному форумі, присвяченому юриспруденції та ІТ. Зверніть увагу на два нікнейми (тобто вигаданих імені), які обведені червоним.

Микола Чорнобай, зареєстрований на форумі searchengines.guru під ніком «Pantion». І саме під цим ніком він постійно відмічався на сторінках Максима Пашковського на цьому форумі, що видно на скріншоті вище.

Підтвердженням тому, що Pantion – це Микола Чорнобай, є також те, що деякі учасники форуму зверталися до нього на ім’я:

Іншим доказом прямого дружнього та бізнес-зв’язку між Пашковським та Чорнобаєм є ще один беззаперечний і дещо милий факт, що Пашковський є засновником та власником ТОВ «Панчер Солюшинс» (це він підтвердив особисто). При цьому «Панчер Солюшинс» названа на честь Чорнобая, який зареєстрований на вже згаданому форумі searchengines.guru під ніком «Панчіон». Тобто ця пара тісно співпрацює ще з 2012 року. Тому тільки-но Пашковський обрався депутатом, як старі знайомі буквально через місяць-два змогли відновити зв’язки із кримінальним «спонсором».

Після цього ми розпочали покуши зв’язку Чорнобая і Продивуса. І нам це вдалося.

«Слабкою ланкою» стала дружина Миколи Чорнобая – Ольга Савюк. Ольга відомий у Вінниці фотограф.

Вона пишається своєю роботою і з задоволенням фотографує друзів і знайомих, хизуючись при цьому знімками в інтернеті, що дало нам змогу віднайти кримінальні зв’язки Чорнобая і Пашковського з кримінальним авторитетом Продивусом.

Так, 10 грудня 2019 року Ольга влаштувала фотосесію Єгору Пашковському – братові «слуги народу» Максима Пашковського (нагадаємо, що нам вдалося встановити, що бізнес у РФ Максим Пашковський вів разом зі своїм братом – за цим посиланням можна прочитати детальніше). А також, саме рідний брат дав понад 500 тисяч гривень на передвиборчу кампанію для Максима Пашковського.

А через три дні, 13 грудня 2019 року. На своїй у Facebook Ольга Савюк публікує інший пост вдячності Володимиру Продивусу за те, що він подарував їй свою книгу. А вона, схоже, зробила для Продивуса фото на обкладинку:

При цьому, Ольга пишається й тим, що кримінальний авторитет особисто підписав книжку для неї.

Напис на обгортці: «Ольге с наилучшими пожеланиями и благодарностью с уважением».

Можна зробити твердий висновок, що знайомство «нових обличч» з криміналітетом організував саме Микола Чорнобай, який є давнім товаришем як кримінального авторитета Продивуса, так і «слуги народу» Пашковського.

Для свіженького депутата, який не має жодного політичного досвіду, таке знайомство відкриває одразу кілька можливостей:

  • Безмежну фінансову підтримку, яку може надати Продивус;
  • Підтримку ЗМІ, власником яких є Продивус;
  • І, звичайно, фізична «група підтримки», якої також багато у розпорядженні у екс-регіонала Продивуса.

Тепер може стати зрозуміло, звідки тільки на рекламу у звичайного юриста тисячі доларів – це спонсорство.

Також, Пашковський вже встиг скористатися армією тітушок Продивуса. Якщо раніше статті про цей «союз» зе-депутата та екс-регіонала виглядали дивно та підозріло, то зараз все очевидно для багатьох вінничан.

У лютому 2020 року, Пашкоський привів під стіни Вінницької міської ради близько сотні «молодиків спортивної статури», які жодного відношення не мали до скандальної забудови «Європейського кварталу», але при цьому вони підігрували Пашковському в даному питанні.

Знайомство цих двох «кадрів» породило у Вінниці симбіоз кримінально-політичного досвіду і юридичних практик. Ось і отримали дієвого депутата, щоправда діє він не в інтересах вінничан, а в інтересах кримінальних груп впливу.

 «Троє в лодкє, ніщєта і собаки»

Депутатський успіх Пашковського, не оминув і його «давніх знайомих». Друзі почали активно користуватися депутатським статусом Пашковського та його «дружбою» з вінницьким криміналітетом. А допис Продивуса про «об’єднання» з ним вінницьких «еліт», став немов світлом для мошок, які хутко позліталися.

Розширений допис можна прочитати за посиланням.

Одним із друзів, яка не проти б залишитися при владі, стала Ганна Давиденко.

Її шанси дістатися до крісла міської ради цього річ мізерні, розуміючи це – Давиденко починає активно коментувати дописи Продивуса, з’являтися з колегою Продивуса Пашковським на антикорупційних форумах, бувати поруч із іншими «Слугами народу» і безвилазно з’являється в репортажах на каналі кримінального авторитета.

ГЛИБОКІ ЗВ`ЯЗКИ

Якщо з Продивусом, Пашковським, Чорнобаяє зрозуміло, то як же пов’язана Давиденко і Пашковський та Продивус?

Майже ніхто не знає, що, наприклад, історія дружби Давиденко з Пашковським почалася десятки років тому, а не виникла нещодавно.

Факт своєї давньої дружби вони не афішують. Познайомилися Пашковський та Давиденко ще в дитячому садочку і ми маємо докази. Фото, на якому в образі ведмедика косолапого – Максим Ігорович Пашковський, а у ролі чи то зайчика чи то сніжинки – Ганна Віталіївна Давиденко.

Новим «витком» дружби Ганни Давиденко та Максима Пашковського стало обрання останнього до Верховної Ради мажоритарником від президентської партії «Слуга Народу».

Якщо раніше Ганна Давиденко боролася за владу разом із Таїсою Гайдою, то нові статусні знайомства дали змогу боротися з вінницькою міською радою на більш високому рівні.

Окрім цих двох, під вибори активізувався ще один екс-депутат, який почав підтримувати саме Пашковського та Давиденко – Сергій Кармаліта.

Свого часу цей міський депутат також бував у СІЗО, мав тісне знайомство з криміналітетом та не раз опинявся у кайданах. Як заведено в кримінальних колах, мав Кармаліта навіть прізвисько – КармЕліта. В якості «трофею» з часів депутатства йому дістався ТРЦ Жовтень, який мав би стати кінотеатром, але цільове призначення було змінено в інтересах Кармаліти. А також, одним із ласих подарунків за депутатство він отримав можливість організувати нічний клуб в бункері – тепер він називається «Курсаль».

За нашими даними, ще один нардеп від «Слуги народу» Анатолій Драбовський також долучився до цієї банди. Ведучим блогу «Ой Всьо!» став його підлеглий із університету, а також персональний агітатор за кандидатуру Драбовського під час парламентських виборів. Цей блог випускається саме за фінансової та технічної підтримки депутата Драбовського.

В блозі ведучий, ніби карколомно, розповідає про вінницьку політичну тусовку. Що цікаво, в цій же студії записувала свої «викриття» і Ганна Давиденко. Але зараз вона змінила тактику на більш зручну і робить це у себе вдома. Принаймні, поки що.

ЧИ ОБМЕЖАТЬСЯ ЦІ ЛЮДИ ТІЛЬКИ ДРУЖБОЮ АБО Ж ВІННИЧАНАМ ЧЕКАТИ НА ПОЛІТИЧНИЙ ПРОЕКТ ВІД ПРОДИВУСА?

У керівництві партії «Слуга Народу» теж сидять не дурні – вони бачать, що політична сила шаленими темпами втрачає рейтинги у Вінниці та Вінницькій області, і розуміють, що винні у цьому такі як Пашковський – ті, хто не робить взагалі нічого і за спинами свого керівництва зі столиці організовує якісь політичні дружні стосунки з екс-регіоналами. Це викликає подив.

Можливо, нам ще доведеться побачити, як до банди Продивуса доєднають зовсім юні і нічим не заплямовані кандидати. Які на мерські вибори також представлять і свою партію, і свою кандидатуру, наприклад, підприємців або якихось інших, а ля, самостійних одиниць. Головне, вигадати таку історію, щоб електорату було в неї приємно повірити, адже пояснити звідки гроші на передвиборчу кампанію досить важко, а особливо, коли це гроші від бандитів.

Насправді ж всі нові проекти, якщо і виникають у Вінниці під вибори – значить це комусь потрібно.

Тому вінничанам варто бути дуже уважним і обережним під час цих виборів, і обирати, покладаючись не на емоції, а на справи, які були зроблені кандидатами.

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!