Професор Давиденко: наймолодший ректор України та керівник “ринку дипломів” у Вінниці

By , in Місто обличчя вінниці on . Tagged width:

Місцеві вибори наближаються, і майбутні кандидати витрачають все більше зусиль та грошей, намагаючись отримати додаткові «політичні бали». Ганна Давиденко вирішила діяти так само, як свого часу Олена Верлан. Нагадаємо, Верлан-Кульшенко ледь не перемогла на мерських виборах. Верлан, як і Давиденко – мала доступ до студентства, була волонтеркою, громадською діячкою. Але, навіть ці регалії їй не допомогли. Чи допоможуть Давиденко?

Активну підготовку до місцевих виборів вже почала одіозна депутатка ВМР Ганна Давиденко. Навідується до електорату, спілкується, розповідає про те, який вона фаховий депутат.

Щоправда, зовсім нещодавно в коментарях Ганна Давиденко писала, що посади її більше не цікавлять. Але, то, мабуть, в минулому.

Влада манить і розбещує. Тому відмовлятися від неї самовільно Давиденко не збирається. 

На зустрічах Ганна Давиденко не упускає можливості розповісти про те, що вона має почесні відзнаки – вона ректорка, доцент, професор філії університету «Україна» у Вінниці. Такі регалії під час агітації діють на виборця, наче гіпноз. Молода дівчина – вже професор, ще й ректор – просто мрія. Щоправда отримала вона всі ці відзнаки в університеті, який, як виявляється – фігурує у гучних скандалах та кримінальних справах. І, взагалі, виникає підозра, що це не освітній заклад, а чиясь «годівничка».

Дипломи. Недорого

«Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», в якому Ганна Давиденко значиться професором, доктором педагогічних наук, доцентом – колишній рекордсмен за кількістю філій і студентів.

Свого часу заступник міністра Василь Шинкарук, який займався напрямком вищої освіти, ратифікував для цього університету на 12 тисяч (!) більше дипломів державного зразку, аніж передбачали ліцензійні обсяги.

Тоді журналісти писали про мільйонні прибутки ректорату ВНЗ від такої кількості «липових» дипломів.

Цей університет вказував у рекламних буклетах для абітурієнтів мережу із 353 відділів, серед яких були 7 інститутів, 17 філій, 16 регіональних та 313 локальних центрів дистанційного навчання по всій країні.  Гадаєте, після зміни влади і багатьох розслідувань корупційних схем щось змінилося? Ну звісно ж. Тепер філій стало на 15 більше. Згідно з інформацією на сайті університету, їх тепер цілих 32, а загальне число підрозділів перевалило за 500.

Зазначимо, що визначення «локальний» чи «регіональний центр» не відомі українському законодавству. Зокрема, в законі «Про вищу освіту» до відокремленого підрозділу відноситься лише філія чи відділення.

У Вінниці ректором такого чудового навчального закладу є депутатка Вінницької міської ради Ганна Давиденко. Ми не стверджуємо, що Давиденко бере участь у незаконних схемах та керує конвеєром видачі «липових» дипломів. Але от точно можна зазначити, що будучи ректором ВИШу та не знати про подібні «оборудки», які відбуваються у закладі – не реально. Це свідома позиція.

Що ж стосується команди викладачів, то, згідно з інформацією вказаною на сайті ВИШу, – їх близько 4 тисяч по всій Україні. Прості підрахунки дають зрозуміти, на один навчальний підрозділ припадає, в середньому, одинадцять викладачів – це менше половини педагогічного складу будь-якої типової загальноосвітньої школи.

Законодавством також передбачається наявність певної кількості викладачів з науковим ступенем: докторів і кандидатів наук… Проте більша частина педагогічної команди університету – це люди, які раніше зовсім (!) не займалися  викладацькою діяльністю та не мають відповідної освіти. А якщо таких кандидатів наук немає – їх можна зробити, процедура дуже проста. Не виключаємо, що подібне сталося і  з дипломами відомої депутатки.   Якщо говорити про матеріально-технічну базу, то дивіться самі: на фото один із філіалів університету, розташований у райцентрі Київської області – місті Сквира.

«Рівень» навчального закладу, як то кажуть, видно неозброєним оком. Вінницький філіал теж не найкращий, принаймні, в кабінетах цілого ректора. Подивіться самі на кадрах, які записувала Ганна Давиденко. На стінах пліснява, шпалери покрилися чорним нальотом, паркет вже давно проситься на вихід.

Найкращий «конвеєр» країни

Незважаючи на всі проколи, є дещо, у чому «Університет Україна» дійсно залишається «флагманом».

Це «щось», так звана, «дистанційна освіта», яку даний навчальний заклад запровадив ще 10 років тому. Щоправда, «освітою» це назвати складно, оскільки стати бакалавром права можна стати у цьому «університеті» лише за 1 рік навчання, при цьому навіть «не виходячи з дому».

Проте диплом бакалавра чи магістра – це лише те, що може отримати в даному ВНЗ звичайна людина. Якщо ж казати про «своїх», то тут обмежень в плані регалій, наукових ступенів та вчених звань немає взагалі.

АЛЬМА МАТЕР ДЛЯ УСІХ ДАВИДЕНКІВ

Так, батько Ганни Давиденко, Віталій Давиденко також професор. Він професор кафедри фізичної та соціальної реабілітації факультету соціальних технологій Вінницького соціального інституту Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» (за сумісництвом і контрактною формою трудових відносин). Ще раз підкреслимо, що Ганна Давиденко є ректором саме цього закладу. Збіг. Просто збіг.

Нескладно зрозуміти, що Віталій Давиденко став професором та отримав масу регалій в університеті «Україна» не без допомоги ректорки цього закладу.

Скандал виявився настільки великим, що на нього звернули увагу навіть у Києві: коли Ганна Давиденко брала участь у проекті “нові лідери” – Сергій Притула задав пані Давиденко ті самі питання, що ставлять вінничани вже довгі роки…

Загалом, точно напрошується один висновок – Ганна Давиденко користується регаліями, які, м’яко кажучи, може здобути за гроші в цьому унівесритеті будь-хто. Цікаво, на яку тему вона захищала дисертацію та чи ця дисертація не виявиться плагіатом. Зробимо відповідні запити. Чекайте скоро на “Вінницькій хвилі”.

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!