Голову Вінницької ОДА висунули в мери. Що далі?

By , in Місто on . Tagged width:

Що ж, особливого вау-ефекту ця новина не викликала. Адже про висування саме цієї кандидатури вінничани і так гомоніли ще задовго до офіційного представлення. Суперечки лише точилися чи буде це дружина екс-керівника команди КВН або ж на посаду мера претендуватиме безпосередньо сам Губернатор. Чи вплине нова кандидатура на політичну шахівницю Вінниці і чи є бодай якісь шанси у екс-голови ДУС стати конкурентом чинному мерові, давайте проаналізуємо?

Наміри стати конкурентом Моргунову виявив Голова ОДА тільки-но прибувши у Вінницю.

Почав свою роботу він не із стратегічних планів, а із суперечок та чвар. Механізм простий: здіймаєш скандал, ЗМІ про це залюбки пише.

Але, чого не очікував сам Голова, що ЗМІ споглядатимуть на ці скандали байдуже або радше розгублено. Журналісти просто не розуміли, що це: гра або ж дійсно прибув серйозний господарник, який з порогу накинувся на все, що може йому підпорядковуватися. Таке собі альтер его всіх, що були до. Тому виникло питання, як на це реагувати.

Коли ж рівень скандалів почав зашкалювати, в ОДА почали ширитися жарти. Столичного скандаліста навіть прозвали «Маленький Лукашенко» та «борзий». Але, коли «Маленький Лукашенко» почав погрожувати розстріляти собак, а ямковий ремонт називати неіснуючими словами «ліпаки», з Офісу Президента спустилася вказівка – припинити чинити скандали, щоб до виборів не замурзати свою репутацію такими «ляпами». Саме тому «Маленький Лукашенко» вмить перетворився на середньостатистичного Голову ОДА, який і в полі, і на полі, і посеред поля.

Сьогодні у нового кандидата в мери нові задачі – по-перше протаранити у ЗМІ інформаційний вакуум навколо себе.

Окрім цього, новому Губернатору не так просто без команди потрапляти в інформаційну повістку дня, а тим паче, її створювати. Скандалами можна було хоч якось потрапити в новини. А коли потрібно показати результат, про який би могли написати журналісти – все це зробити вже не так просто. Саме тому, схоже, все, що залишається – це розміщувати агітматеріали за гроші у відомих місцевих виданнях, які вже почали з’являтися. Подібний політичний матеріал, до слова, коштує близько десяти тисяч гривень. А також знімати гарні відео.

Але це ще не все.

У нового кандидата на посаду мера багатий шлейф зі скандалів. От справді, бери, що хочеш. Його опоненти це неодмінно пригадають. І бізнес в Криму. І про те, що отримав в подарунок від відомства, яке сам і очолював, квартиру за 10 млн гривень. Нещодавно з’явилися проплачені новини і про те, що у його сім’ї є елітна нерухомість на березі Південного Бугу. Загалом, біографія не найкраща.

Про рейтинги говорити взагалі дуже важко. По-перше план був у Зе-команди простий: ставимо на посаду Губернатора, щоб розкрутити персону. Але, по факту, він вдався не на всі 100%, скоріше, взагалі не вдався. Опитування Соціонінформ говорять про те, що за дружину (яка також частинка «Слуг Народу» і може перейняти відсоток тих, хто за Зе) готові були віддати свої голоси лише 0,6% вінничан! В той час коли у Моргунова цей відсоток сягав 52%. Та й тенденція по всіх містах каже про те, що за партію «Слуг Народу» голосуватимуть вже не так жваво, як раніше.

Тому назвати справжнім і сильнім конкурентом Голову ОДА – важко. Але те, що він може відтягнути якусь частину «золотих» голосів – це неодмінно. Головне ще й не забувати, що окрім політичної гонки функціональні обов’язки залишаються і їх потрібно виконувати.  Не забути, що окрім піару залишається і безпосередня робота на посаді. Потрібно ж продовжувати керувати, координувати роботу, виконувати зобов’язання з міжнародних договорів, залучати інвестиції і.т.д. і все ж таки про ці півроку на посаді вінничани ще спитають. Яким увійде в історію останній Голова Вінницької ОДА: той що з головою поринув в політичну гонку або ж той, що дійсно змінив підходи в управлінні та показав справжній рівень управлінської роботи. Покаже час.

Михайло Вінницький, спеціально для Вінницької хвилі

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!