Центри дозвілля: революційна вінницька ініціатива, яка змінює позашкільну освіту в Україні

By , in КУЛЬТУРА Місто обличчя вінниці on . Tagged width:

10 років тому міська рада Вінниці почала приймати на баланс старі ЖЕКівські приміщення, які просто занепадали з кожним роком, не приносячи жодної користі.

Застосування приміщенням знайшов тодішній міський голова Володимир Гройсман – він запропонував відремонтувати одне з них та створити там зручне місце для проведення безкоштовних занять якого-небудь дитячого гуртка.

Так на Старому місті з’явився «Гараж 77» – перший тематичний центр дитячого дозвілля. Саме з нього почався проект «VinSmart», основною ідеєю якого є створення закладів для безкоштовного навчання дітей корисним позашкільним дисциплінам, які знадобляться у подальшому житті або ж взагалі стануть професією для їх вихованців.

Багато батьків називають центри дозвілля найкращою інвестицією міської влади, адже талановита молодь з роками перетворюється на талановитих дорослих людей, які відкривають власний бізнес, стають видатними діячами мистецтва, спортсменами або науковцями та в цілому прославляють своїми досягненнями рідне місто та країну.

Особливістю «Гаража» було те, що тут діти та підлітки не лише безкоштовно займалися у різних гуртках, а й вивчали правила дорожнього руху.

Сьогодні «Гараж 77» – це 1 з 13 тематичних центрів дозвілля, кожен з яких – унікальний.

На приклад, вулиці Стельмаха, 25 розташований інклюзивний «VinSmart-центр», який є одним з перших подібних закладів в Україні.

Вихованці цього центру тренуються у спеціально облаштованій спортивній залі, а гурток кулінарії допомагає малечі навчитися готувати смачну та здорову їжу.

Для найвибагливіших вихованців тут також працює гурток в’язання. Його разом з дітьми нерідко відвідують і матусі, які давно хотіли навчитися рукоділлю.

Є у Вінниці навіть своя футбольна команда «VinSmart». Юні футболісти вже мають на своєму рахунку десятки перемог, золоті медалі та кубки.

Діти тренуються під керівництвом досвідченого тренера на сучасному стадіоні. Крім того, невдовзі у команди «VinSmart» з’явиться своя повноцінна база – приміщення для цього вже знайшли, тепер його потрібно відремонтувати та облаштувати роздягальню, душові та все інше, що тільки може знадобитися молодим футболістам.

Таким чином, усі центри дозвілля є унікальними та мають свої «фішки», але в усієї великої мережі «VinSmart-центрів» є важлива спільна риса – це зручність розташування. Значна віддаленість від дому часто є аргументом для батьків, щоб не віддавати свою дитину до будь-якого гуртка, тому сьогодні центри дозвілля є у кожному мікрорайоні, щоб бути у пішій доступності для всіх охочих.

Завдяки цьому тисячі дітей мають змогу безкоштовно навчатися танцювати хіп-хоп, вальс чи навіть гопак, займатися авіа-моделюванням чи рукоділлям та в цілому проводити час з користю, вивчаючи щось нове або навіть опановуючи повноцінну професію.

Підсумки

Якщо говорити просто, то кожен «VinSmart-центр» можна назвати філіалом Палацу дітей та юнацтва, адже головною метою закладів є навчання дітей позашкільним дисциплінам та організація для них корисного дозвілля.

Оскільки далеко не в кожної родини є можливість регулярно возити свою дитину до ПДЮ, «VinSmart-центри» стали для них справжньою знахідкою.

Невдовзі після початку реалізації цього проекту у Вінниці, інші міста перейняли ідею і також почали створювати невеликі центри дозвілля для дітей та підлітків, керуючись принципом зручності розташування.

Сьогодні, через 10 років після відкриття першого «VinSmart-центру», у Вінниці та й вже по всій Україні активно розвиваються мережі центрів дозвілля молоді, і кількість та якість гуртків невпинно зростає.

У позашкільних гуртках активно опановують програмування, електроніку та інші перспективні напрямки, і сьогодні ми вже бачимо результат їх навчання у вигляді неймовірного розвитку IT-бізнесу в Україні. А ще 10 років тому важко було уявити, що невеликий проект вінницької міської влади стане тим прикладом, з якого почнеться справжній «бум» у розвитку української позашкільної освіти.

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!