Бюджет громадських ініціатив: як проект змінює Вінницю

By , in КУЛЬТУРА Місто on . Tagged width:

У Вінниці розпочався прийом проектів на 2022 рік в рамках «Бюджету громадських ініціатив». На реалізацію ідей жителів Вінницької міської ОТГ передбачено 10 мільйонів гривень (8 млн грн на проекти міста Вінниці та 2 млн грн на проекти сіл громади).

Ми розповімо, що таке «Бюджет громадських ініціатив», як взяти участь та що змінилося у Вінниці протягом останніх років завдяки цьому проекту.

Що це за проект і як взяти участь?

«Бюджет громадських ініціатив» проводиться у Вінниці з 2016 року. З того часу подано 555 проектів, 61 з них (на загальну суму 31.1 млн грн) реалізовано. Щорічно міська влада збільшувала загальний фонд конкурсу – за цей час він зріс вдвічі: із 5 до 10 млн грн.

Конкурс спрямований на залучення місцевих жителів до розвитку власної громади. Кожна людина може придумати, як зробити кращим життя у своїй громаді. Після цього ідею необхідно оформити у вигляді повноцінного проекту та подати на участь у конкурсі.

Переможців визначатимуть самі вінничани, голосуючи за проекти, які їм найбільше подобаються.

Подати свій проект може кожна людина, яка проживає у Вінницькій ОТГ. Так само кожен житель ОТГ може проголосувати за проекти, які подобаються найбільше.

Детальніше – у відео:

Які проекти мають реалізувати цього року?

У зв’язку із пандемією COVID-19, у 2020 році голосування за проекти конкурсу відбувалося онлайн. За проекти вінничани віддали загалом 19 094 голосів: за великі – 12 556 голосів, за малі – 6 538 голосів.

Переможцями серед «великих» стали такі:

Серед «малих» перемогли такі:

Які проекти було реалізовано раніше?

У 2020 році у Вінниці на площі Шкільній з’явився великий та сучасний майданчик для «Street workout». Одразу після відкриття він став культовим місцем для всіх жителів Старого міста, які люблять займатися спортом або ж просто тримати себе у формі для підтримки здоров’я.

Завдяки «Бюджету громадських ініціатив» у парку «Дружби народів» з’явилася красива алея з бруківкою, викладеною у вигляді орнаменту вишиванки.

А у мікрорайоні Пирогове минулого року з’явилося сучасне поле для мініфутболу, на якому можна грати навіть ввечері завдяки LED-світильникам.

Протягом 2021 року територію навколо поля мають також облаштувати, зробивши трибуну на 72 місця та встановивши камери відеоспостереження, щоб убезпечити територію.

Підсумки

У цій статті ми навели лише кілька прикладів проектів, які вже були реалізовані в рамках «Бюджету громадських ініціатив». В цілому ж реалізованих проектів вже настільки багато, що нашим журналістам знадобилося б кілька тижнів, щоб зібрати детальну інформацію про кожен з них.

Будемо відверті – цією статтею ми хочемо переконати кожного нашого читача взяти участь у конкурсі «Бюджет громадських ініціатив». Подавайте свої проекти, голосуйте за проекти інших вінничан – Вінниця заслуговує того, щоб ми всі разом дбали про її розвиток!

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!