Аналіз: як справи з медициною у Вінниці

By , in Місто on . Tagged width:

В Україні, як і по всьому світу, лютує пандемія коронавірусу. Вона стала страшним випробуванням для системи охорони здоров’я у кожному окремо взятому населеному пункті. Але певну користь COVID-19 все ж приніс: він став неймовірним стимулом до розвитку медицини та впровадження механізмів, передбачених медичною реформою, яку розробили в уряді за часів прем’єрства Володимира Гройсмана.

Якщо говорити про Вінницю, то місцева влада протягом останнього десятиліття приділяла медичному захисту діток значну увагу, що можна помітити по тому, наскільки дитячі відділення лікарень в цілому є кращими та комфортнішими за «дорослі» заклади.

При цьому, протягом останнього року помітно «підвищилася планка» не лише серед звичайних (і, особливо, «ковідних») лікарень, але і серед дитячих закладів. Зокрема, почало працювати на повну потужність дитяче відділення Міського лікувально-діагностичного центру Вінниці.

Сьогодні Діагностичний центр перебуває серед лідерів за якістю послуг для маленьких пацієнтів та за рівнем комфорту серед усіх медичних закладів України. Тут працюють спеціалісти усіх напрямків, починаючи від кардіології та алергології, і закінчуючи дитячою гінекологією.

Щоб наочно оцінити рівень закладу, пропонуємо вам переглянути відео нижче:

Повертаючись до «дорослої» медицини, вкотре зазначимо, що вона зазнала сильнішого впливу медичної реформи, а також отримала більшу «коронавірусну» підтримку з боку влади.

На сьогодні місцеві управлінці звітують про забезпечення 100% «ковідних» ліжок, а опорні лікарні, які приймають хворих на COVID-19, демонструють значно кращі умови, ніж рік тому. Переконатися у цьому можна по свіжих відео:

Підвалини для такого розквіту медицини, який зараз відбувається набагато швидше очікуваного (але при цьому набагато болісніше через шалене навантаження на медичну систему), були закладені в рамках вже згаданої медичної реформи, напрацьованої урядом Гройсмана.

Вінниці пощастило, і процес впровадження реформи у місті продовжується, поступово підвищуючи якість медичних послуг, які отримують місцеві жителі.

Згідно з ідеєю реформи, заклади охорони здоров’я мають стати прозорими та беззбитковими, що дозволить ефективно використовувати кошти, які надходять до них від Національної служби здоров’я України (НСЗУ) завдяки кожному пацієнту, який підписав декларацію з сімейним лікарем.

Також реформа включала ідею налагодження співпраці «на місцях» між закладами охорони здоров’я та місцевою владою, тому вінницькі заклади сьогодні мають можливість розвиватися при тісній співпраці з адміністрацією міста.

Прочитати детальний аналіз роботи місцевої влади у напрямку охорони здоров’я та боротьби з пандемією ви можете у нашій статті  «COVIDний» рік: перемоги та невдачі мерії Вінниці у боротьбі з пандемією.

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!