11-річна вінничанка створила власний короткометражний фільм

By , in КУЛЬТУРА Місто область on . Tagged width:

Катя Білоніжко розпочала свій творчий шлях ще декілька років тому, повідомляє видання “Інформаційна Вінниччина“.

Довгий час дівчинка займалася пластиліновою анімацією, подавалася на конкурсі і навіть перемогла на Чілдрен Кінофест. Згодом її інтереси дещо змінилися – їй захотілося знімати справжні фільми.

«Ми знайшли для неї педагога для індивідуальних занять по монтажу. Бо знімала вона дуже багато, але не могла це до купи зліпити», – розповідає мама дівчини, Марія.

Рекомендуємо до ознайомлення: Вінницькі змови: про дружбу «нових обличч» та старого криміналітету

Після цього Катя почала знімати челенджі, ролики, в тому числі на соціальну тему – наприклад, про коронавірус.

Мама дівчинки каже, що вона дуже мріє знімати власні фільми. На карантині ми всі сиділи разом, приїхала старша донька мого чоловіка. Вона вміє писати сценарій. Вони разом згенерували цей сценарій, виклали на папері. Взяти в оренду обладнання. Вночі знімали, потрібно було освітлення. Катруся локації шукала – любить знімати

Під час карантину уся сім’я перебувала вдома, до них приїхала також старша донька чоловіка, Вікторія, у якої є хист до написання сценарії. Разом дівчата згенерували ідею, виклали її на папері. Батьки вирішили здійснити мрію дитини і навіть взяли професійну апаратуру в оренду, бо знімали вночі, потрібно було освітлення та гарна камера.

«Її очі горіли, вона знаходила екіпіровку, локації, вирішувала кому що робити, але так як у неї не вистачало акторів, то відповідно вона залучила нас», – пояснює мама.

Знадобився деякий час, щоб навчитись працювати з апаратурою. Режисурою займалась сама Катерина та її тато Андрій, сестрички Мілана та Вікторія та мама Марія отримали свої ролі у фільмі, так само як сама Катя та її батько.

На зйомки сім’я витратила три ночі – знімали на хімзаводі з настанням сутінок. На монтаж фільму пішло ще десять днів, через це Катя не встигла в цьому році податись на Чілдрен Кінофест. Багато конкурсів у цьому році скасували через карантин, але дівчинка збирається подаватись у наступному році.

Батьки Каті сподіваються, що за літо вона відзніме ще що-небудь. Вони нагамаються всіляко її підтримувати, допомагати з придбанням апаратури тощо.

«Вона хоче у цьому розвиватися. Бачу, як за рік вона виросла. Вона мріяла про це давно і, хоч вийшло неідеально, але вона здійснила свій задум».

Фільм, який зняла 11-річна Катерина, називається «Таємниця нічного привида». У центрі сюжету – юна слідча Ірина, яка виїжджає на виклик після повідомлення, що на заброшеному заводі з’явився справжній привид.

«Ця стрічка адресована не тільки дітям, а і їх батькам. Дуже важливо чути своїх близьких», – вказано в анонсі фільму.

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!