Мольфарка з карпат застерегла вінничан

Усім, виходить, бути слід обережніше

By , in КУЛЬТУРА on . Tagged width:

“Краще не гнатися за новим і без досвіду”. Що мала наувазі відома карпатська мольфарка, дізнавалися наші журналісти.

Ми відправилися у село Верховина, саме неподалік від нього знаходиться хата найвідомішої мольфарки Карпат. Відправилися для того, щоб запитати, а що ж чекати вінничанам після виборів? До хати, яку тут знають всі, за підказками дістатися не важко, але важко туди дійти. Немов спеціально її звели на самому вершечку гори, щоб перевірити твої наміри чи бажання знати майбутнє. Ми піднімалися приблизно дві години з двома передишками. І ось, постала та хата, яку ми шукали. Біла з блакитним дахом. Переплутати було не можливо.

“О, я тільки-но відпустила гостей, а тут ще одні. Заходьте, що треба?”, — запитала з порогу мольфарка.

На вигляд років за 70. Гарно вбрана. І дуже бадьора.

Ми прийшли, щоб дізнатися про майбутнє і країни і нашої батьківщини”, — відповів я, наче очікуючи, що вона зараз скаже звідки я, настільки пронизливий погляд.

Що ж віщують зорі вінниччанам?
Мольфарка Василина

Вона запросила нас до хати. Розпросила звідки, пригостила чаєм і сказал, щоб ми проходили до її спеціальної кімнати, яка колись, схоже, слугувала спальнею. На стінах сіренькі від часу сімейні портерти, десь потертий килим з українськими візернуками та на кожній образи Діви Марії. На столі трошки станувша свічка, яку вона підпалила і взялася спочатку кидати фасолю, довго щось її розглядала, а потім стала слати карти на стіл. Помолившись на свічку промовила.

– У вас там у Вінниці вибори вперше пройшли дивно. Новим пощастило, а старих, яких дуже любили, не пустили”, — про що вона говорила і звідки знала, що саме так сталося в нашому місті, я якось, посоромився запитати.

Ми всі хотіли, щоб відбулися зміни”, — кажу я, наче ж, все гаразд.

То є так, але ж бо зміни не завжди добрі. Я бачу і застерігаю вас, від того, щоб хоч якось спробувати голосувати за тих, хто немає досвіду. Адже можуть виникнути процеси, які змінити буде неможливо і те, що раніше здавалося цікавим – стане дуже болючим. Ця шістка пікова, каже, що разом зі зміною – можуть прийти і дуже важкі часи. І так вони будуть, але витримати їх людям без досвіду – буде не можливо. І тоді постраждають усі”, — сказала Васелина. І тільки потім я зрозумів, що сидів весь цей час просто немов прикутий до стільця. Після цієї відвертості, я попросив ще розповісти про Україну, а вона мені сказала, що все, що сказав її колега карпатський мольфар Нечай – і буде.

Після цього вона ще побажала мені успіху і сказала, що якщо я опублікую цю статтю, то накличу на себе велику біду від мешканців, але попри застереження – я хочу це зробити. Адже робота журналістів в цьому і полягає.


Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!