Як в маленькому італійському місті зупинили коронавірус

By , in Економіка Місто область on . Tagged width: , , ,

У маленькому місті на півночі Італії зупинили появу нових випадків зараження коронавірусом за допомогою експерименту.

Коли комуна Во Еуганео недалеко від Венеції виявилася в епіцентрі європейської спалаху COVID-19, там з самого початку розгорнули активне тестування населення.

Всім 3,4 тисячам жителів міста, незалежно від наявності у них симптомів, зробили тести на коронавірус. Тих, у кого діагноз підтвердився, відправили на строгий карантин. Людей, з якими вони контактували, – теж.

Читайте також: Сотні тисяч на рекламу FB: за скільки вінницькі «антикорупціонери» купують народну любов

Через 10 днів всіх протестували повторно, і в результаті кількість хворих знизилася на 90 відсотків, розповів італійським і британським ЗМІ професор Андреа Кресанті з університету Imperial College London, який брав участь в експерименті.

В Во, де 22 лютого зафіксували першу в Італії смерть від коронавірусу, міським органам охорони здоров’я вдалося повністю зупинити поширення інфекції.

“Тестування було вкрай важливим, воно врятувало багато життів”, – поділився з журналістами мер міста Джуліано Мартіні.

“Тестуйте, тестуйте, тестуйте”

На цьому тижні Всесвітня організація охорони здоров’я закликала всі країни активно тестувати населення на коронавірус, наслідуючи приклад Південної Кореї і Тайваню.

Читайте також: Останній зелений шанс для Давиденко

“Наше основне послання: тестуйте, тестуйте, тестуйте”, – сказав глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус.

За словами професора Андреа Кресанті, у Во Еуганіо тестували всіх, включаючи людей без симптомів. Аналізи виявили вірус у 3 відсотків населення міста. На кожну людину, що заразилася коронавірусом з симптомами виявилося 10 носіїв без симптомів. Всіх помістили в ізоляцію.

Голова ВООЗ радить країнам по максимуму тестувати населення на коронавірус

“Коли людей протестували вдруге, виявилося, що рівень позитивних результатів впав на 90 відсотків“, – сказав експерт.

Важливо, що повторне тестування виявило щонайменше шість заражених без симптомів, їх помістили в карантин.

“Якби їх не виявили, інфекція продовжила б поширюватися“, – сказав Андреа Кресанті в інтерв’ю британській газеті Financial Times.

Хоча всіх жителів окремо взятої країни протестувати неможливо, дуже важливо тестувати людей без симптомів, що вступали в контакт з відомими хворими, вважає Андреа Кресанті.

Цю практику планують поширити на весь регіон Венето, де будуть брати 11 тис. аналізів в день.

Півтора тижні національного карантину

У середу в Італії число смертей від коронавирусу зросло на понад 475 за день і склало майже 3 тисячі. Це найбільший стрибок з початку історії захворювання.

На Італію припадає майже 36 тисяч випадків COVID-19. 4 тисячі пацієнтів одужали. Італія на другому місці після Китаю за ступенем удару коронавірусу.

Італія поширила строгий карантину по всій країні 9 березня. З метою боротьби з поширенням вірусу жителів попросили не виходити з дому. Проте, число смертей в країні продовжує стрімко зростати.

Як вважає директор ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майк Райан, це може бути пов’язано з величезним навантаженням на систему охорони здоров’я, яка не справляється з напливом пацієнтів, а також з високою часткою населення похилого віку в країні.

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!