Вінницьким перевізникам призупинили виплати компенсацій за пільговиків

By , in Економіка Місто on . Tagged width:

Приватним перевізникам Вінниччини тимчасово призупинили виплату компенсацій з бюджету за безкоштовне перевезення пасажирів з числа пільгових категорій. Причиною цього є не затверджений порядок надання адресних компенсацій, а також нестача коштів в обласному бюджеті.

Для обговорення проблеми, власники транспортних компаній створили робочу групу разом із представниками облради та ОДА. За словами юриста Олега Долінського, що захищає інтереси перевізників, Вінницька область – одна з небагатьох, де транспортникам відшкодовують проїзд пільговиків, але гроші до них надходили непропорційно, тому виплати призупинили до «усунення прогалин». 

Читайте також:Андрій Гижко. Наближений до Порошенка екс-регіонал

Юрист зазначив: “Потрібно затвердити новий порядок надання грошових відшкодувань перевізникам, для цього і зібралася робоча група. Порядок необхідний, щоб уникнути зловживань, оскільки одним перевізникам компенсували одні суми, другим – інші, третім не виплачували взагалі”. В обласній адміністрації також висловили бажання встановити прозорі правила компенсацій за пільговиків, хоч і грошей на відшкодування не так вже і багато. 

“Ми повинні розробити таку систему, щоб громадянам, в тому числі учасникам АТО/ООС, були надані пільги, і щоб ця пільга не була задекларована представницькими органами, а надавалася безпосередньо перевізниками. Звісно, кошти в обласному та місцевих бюджетах обмежені, і ощасливити усіх неможливо, але справедливе рішення ми маємо знайти” – зазначив заступник голови ОДА Ігор Івасюк.

Детально роз’яснив ситуацію і голова бюджетної комісії облради Геннадій Мазур. Депутат заявив, що минулого року на компенсацію безкоштовного проїзду у бюджеті області було закладено 13 мільйонів гривень, тоді як цього року – 7 мільйонів, тож забезпечити всіх навряд чи вийде: “Я не проти того, щоб ми допомагали всім пільговим категоріям, але для цього потрібен фінансовий ресурс. Я вам скажу відверто – станом на 1 січня залишок вільних коштів обласного бюджету складає 12 мільйонів. Сьогодні розраховувати на серйозний фінансовий ресурс обласного бюджету не доводиться”.

Самі ж перевізники наполягають на тому, що без державної допомоги вони просто не зможуть возити пільговиків, оскільки і без того перебувають у скрутному становищі і ледве мають кошти на ремонт автопарку, не кажучи вже про те, щоб купувати новий транспорт. До того ж, правила отримання відшкодування мають бути однаковими для всіх. “Існує кричуща несправедливість. Мені за перевезення пільговиків недоплатили сто тисяч гривень, двадцять відсотків від усієї суми” – поскаржився власник компанії-перевізника Олександр Слободянюк.

Щоб прибрати корупційну складову, очільники транспортних компаній пропонують, аби пільговики купляли проїзні квитки, а потім особисто отримували відшкодування за них в органах соціальних служб. Втім, що робити пільговикам, на безкоштовний проїзд для яких просто не вистачить грошей, залишається невідомим.  Вирішити проблему робоча група так і не змогла. Її учасники домовились знову зустрітись 23 січня.

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!