Недобір урожаю на Вінничині сягнув 60% – аграрії чекають допомоги від держави

By , in Економіка on .

Окремі райони можуть визнати зонами стихійного лиха через масовий недобір врожаю, викликаний спекотними погодними умовами та посухою. Фермери кажуть, що у деяких господарствах недобір врожаю сягає 60%, а тому сподіваються на допомогу від держави.

У Мінагропроді підрахували, скільки держпідтримки за рік отримали аграрії |  Економічна правда

Аграрії Вінниччини підняли проблемне питання про те, що через несприятливі погодні умови спостерігається недобір урожайних культур (соняшник, кукурудза, цукровий буряк) на 30-40%. Найбільше постраждали господарства, які вирощують саме кукурудзу, де в окремих випадках недобір врожаю сягає 60%.

Читайте також: Як депутатка Давиденко підставляє своїх виборців і «перевзувається» напередодні виборів

Для того, щоб визнати окремі райони зонами стихійного лиха, необхідно провести окрему процедуру, що передбачає засідання районних комісій ТЕБ і НС та обстеження посівів, що постраждали внаслідок погодних умов. Стихійне лихо визначається надзвичайними погодними ситуаціями: повенями, градобоями, аномальною спекою.

16 Августа 2017 - Земля - Хроники жизни
В пяти селах грузинской Аджарии град уничтожил будущий урожай овощей и  фруктов - Eastfruit, Аналитика, Новости плодоовощного рынка,Информация АПК,  Цены на овощи и фрукты, Исследования, Конференции

Коли всі необхідні документи будуть зібрані та передані на рівень КМУ, вінницькі аграрії матимуть змогу наполягати на перегляді питань щодо погашення кредитів, а державний резервний фонд має відшкодувати шкоду, заподіяну внаслідок негоди. Точної цифри звернень господарств у Департаменті не повідомили, адже робота з опрацюванням інформації тілько розпочалася.

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!