До уваги вінничан: з 1 липня збільшиться абонплата за газ

By , in Економіка on . Tagged width:

Тариф на постачання газу з 1 липня в Україні збільшиться в межах 24%. Тобто, попри падіння цін на газ, суми в платіжках вінничан та усіх українців зростуть. Підняття абонплати просто знецінить падіння цін на газ на 5–7 %.

Наприклад, тариф у Вінниці зросте з 0,89 до 1,09 грн за куб. Аби вам не нараховували абонплату, необхідно звернутися до постачальника й повністю перекрити блакитне паливо.

Ще один варіант – якщо поточного газового року (з жовтня до вересня) витрачати значно менше газу, то абонплата наступного року буде меншою. Третій варіант – чекати, поки змінять систему нарахування.

Рекомендуємо до ознайомлення: Останній зелений шанс для Давиденко

Глава комітету з питань енергетики і ЖКГ ВР Андрій Герус анонсував прийдешні зміни. Мовляв, ті, хто не користуються газом, заплатять символічні гроші – приблизно 4 грн “за трубу”. Однак коли саме ухвалять таке рішення – невідомо.

Як рахують абонплату: увесь газ у кубометрах, який ви витратили з 1 жовтня 2018-го до 30 вересня 2019 року, множать на тариф і ділять на 12 місяців. Те, що утворилося, – це абонплата. І в кожного регіону є свій тариф.

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!