Держстат оцінив ріст цін на Вінничині за 6 місяців

By , in Економіка on . Tagged width:

За минуле півріччя «життя» на Вінниччині стало трохи дорожчим. Принаймні про це свідчать опубліковані Головним управлінням статистики у Вінницькій області дані індексів споживчих цін на товари та послуги. Загальні «відсотки» нібито не вказують на суттєве подорожчання. Переважно виросли ціни на продукти харчування, а одяг став дешевшим.

За даними Держстату, при порівнянні цін у червні 2020-го і грудні 2019 року продукти харчування стали дорожчими на 3,7%. Найбільше виросли у ціні фрукти (51,3%) і цукор (8,5%). Хліб подорожчав на 4,5%, овочі – на 6,2%. А м’ясопродукти навіть впали в ціні – на 1,4%. Стабільне зростання показали тютюнові вироби – на 10,2%. А алкоголь подешевшав на 1,2%.

Читайте також: Порошенко у Вінниці вибудовує нову “опозицію” із старих обличч та ЗМІ

Якщо вірити офіційній інформації, платіжки з комунальними послугами нині виймають менше коштів з гаманців вінничан. Загалом розтрати на комуналку стали меншими на 10,6%. У Держстаті пояснюють, що такого показника вдалося досягти за рахунок зменшення платежів за газ, опалення та гарячу воду.

А от холодна вода подорожчала на 45,2%, водовідтведення – на 22,9%, утримання будинків – на 33,3%. Одяг і взуття стали дешевшими на 6,5%, предмети домашнього вжитку – на 4,2%. 

Рекомендуємо також почитати
×

Поринь у Хвилю. Тисни ЛАЙК!